REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Wikingowie” zmierzają do Walhalli. Serial zakończy się po 6. sezonie, ale jest też dobra nowina

Wiadomości są dwie. Jedna jest dobra, druga zła. Już bez pytań o to, od której zacząć - „Wikingowie” zakończą się po 6. sezonie. Ale to jeszcze nic straconego, bo w planach jest spin-off serii.

04.01.2019
20:30
wikingowie 6 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami jeszcze kilka odcinków trwającej właśnie 5. serii, która zakończy się 31 stycznia. Stacja History już wcześniej zamówiła 6. sezon, składający się z 20 odcinków (produkcja liczy sobie po tyle epizodów dopiero od 4. serii). Premiera odbędzie się jeszcze w 2019 roku, zaś finał w 2020 roku. Będzie to ostatni sezon serialu.

Spokojnie, stacja History i Michael Hirst, twórca „Wikingów”, planują spin-off.

To jednak koniec wiadomości na temat projektu. Jest on dopiero we wstępnej fazie i nie ma nawet pewności, że wypali. Są już jednak prowadzone rozmowy na ten temat między History a studiem MGM Television.

Hirst będzie też chciał ściągnąć na pokład scenarzystę Jeba Stuarta, który ma na koncie m.in. „Szklaną pułapkę” oraz „Ściganego”. Oprócz wspomnianych panów za projektem ma stać ta sama ekipa, która do tej pory odpowiadała za „Wikingów”.

Serial stworzony i wyprodukowany przez Hirsta, który napisał każdy jego odcinek, jest największym hitem History.

Produkcja została częściowo oparta na historii, a częściowo na słynnej nordyckiej legendzie o herosie Ragnarze Lothbroku. Legendarny bohater Wikingów przebywa drogę od prostego farmera do króla, dzięki skutecznym najazdom na Anglię i wsparciu swojej rodziny. Jego podróż będzie jednak bardzo krwawa, pełna wzlotów i upadków.

Dla stacji History było to pierwsze wejście w tego typu produkcje i to przełomowe. Publika systematycznie rosła, a w 4. sezonie serial cieszył się średnią widownią na poziomie 7,8 mln widzów. „Wikingowie” wciąż są popularni, o czym świadczy choćby liczba nielegalnych pobrań odcinków w 2018 roku. Serial w niechlubnym zestawieniu znalazł się na 4. pozycji.

REKLAMA

Ośmielona wspomnianym już sukcesem stacja zaczęła też z czasem nadawać „Templariuszy”, a jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje nam zupełnie nowy serial od Roberta Zemeckisa. Mowa o „Project Blue Book”, którego premiera już 8 stycznia.

„Wikingów” można oglądać na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA