REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Lamborghini z "Wilka z Wall Street" wystawione na sprzedaż. Cena jest tak wysoka, że potraktuj to jako ciekawostkę

Ci, którzy oglądali "Wilka z Wall Street" z pewnością doskonale pamiętają pewne auto: białe Lamborghini Countach 25th Anniversary, którym bohater grany przez Leonardo DiCaprio powoduje szereg rozmaitych wypadów, masakrując samochód. Jak się okazuje, auto trafi na licytację i według szacunków specjalistów może osiągnąć ogromną cenę. Ile dokładnie?

08.08.2023
11:47
Auto z wilka z Wall Street wystawione na sprzedaż
REKLAMA

Na planie "Wilka z Wall Street" nie brakowało drogich gadżetów oraz aut. Jednym z nich jest oczywiście białe Lamborghini Countach 25th Anniversary, którym jeździł bohater grany przez Leonardo DiCaprio. A raczej w jednej ze scen z trudem do niego wsiadł, powodując cały szereg wypadków, a następnie masakrując też sam samochód. Auto wykorzystane na planie filmu, za kilka miesięcy, dokładnie w grudniu zostanie zlicytowane w nowojorskiej siedzibie Sotheby's.

REKLAMA

Legendarne auto z "Wilka z Wall Street" zostanie zlicytowane.

Wiadomo, że auto, które trafi na grudniową aukcję organizowaną w ramach corocznego wydarzenia "Sotheby's Luxury Week" nie jest tym zniszczonym samochodem przez Jordana Belforda, granego przez DiCaprio. Na planie "Wilka z Wall Street" wykorzystane zostały dwa takie same auta. Jedno zostało rozbite przy kręceniu pamiętnej sceny z "Wilku z Wall Street", natomiast drugie ocalało. I właśnie ono trafi na aukcję.

Kadr z filmu "Wilk z Wall Street"

Warto dodać, że model Lamborghini Countach produkowano w latach 1974-1990. W filmie wykorzystana została wersja z najbardziej luksusowej wersji 25th Anniversary. Samochód wyposażony jest w silnik V12 o pojemności 5,2 l i przekłada się to na 449 KM mocy oraz maksymalną prędkość 295 km/ h.

Samochód, którym jeździł DiCaprio może wynieść ogromną cenę

REKLAMA

Jak szacują eksperci domu aukcyjnego Sotheby''s samochód z "Wilka z Wall Street" może osiągnąć bardzo wysoką cenę, bo aż 15,-2 mln dolarów, co daje maksymalnie ponad 8 milionów złotych. Aby móc licytować auto, trzeba jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość, gdyż aukcja odbędzie się 8 grudnia w Nowym Jorku.

"Wilk z Wall Street" ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Obraz wyreżyserowany został przez Martina Scorsese. Scenariusz produkcji oparto na wspomnieniach Jordana Belforda, wydanych pod takim samym tytułem. Opisana zostaje maklerska kariera Belforta w Nowym Jorku oraz jak jego firma Stratton Oakmont łamała prawo, rekomendując zakup ryzykownych akcji. W filmie wystąpili m.in. Leonardo DiCaprio, Jonah Hill oraz Margot Robbie, dla której udział w filmie był początkiem wielkiej kariery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA