REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Willy Wonka powróci w prequelu filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Warner Bros. szykuje prequelu filmu "Charlie i fabryka czekolady". W roli głównej wystąpi rzecz jasna Willy Wonka.

20.10.2016
12:19
Willy Wonka powróci w prequelu filmu Charlie i fabryka czekolady
REKLAMA
REKLAMA

Willy Wonka to postać, która po raz pierwszy pojawiła się w książce dla dzieci "Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla, na podstawie której powstały dwa filmy - pierwszy w 1971 roku, a drugi w 2005. Bohatera tego znamy jako ekscentrycznego właściciela olbrzymiej fabryki słodyczy, opętanego fanatyczną miłością do wszelkich słodkości. Niebawem będziemy mieli okazję poznać wydarzenia z jego przeszłości.

will-wonka-depp class="wp-image-75413"
REKLAMA

Wytwórnia Warner Bros. zamierza bowiem stworzyć prequelu filmu "Charlie i fabryka czekolady", w którym dowiemy się nieco o początkach przedsiębiorstwa Willy'ego Wonki. Film ma jednocześnie być pierwszą częścią nowej serii poświęconej tej postaci. Scenariusz doń napisze Simon Rich ("W głowie się nie mieści", "Sekretne życie zwierzaków domowych"), zaś producentem będzie David Heyman ("Grawitacja", "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Harry Potter").

W pierwszym filmie Willy Wonka został sportretowany przez Gene Wildera, w drugim zagrał go Johnny Depp. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaki aktor wcieli się w tę rolę w planowanym prequelu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA