REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Wilq Superbohater" trafi na telewizyjne ekrany

Po ubiegłorocznej premierze krótkometrażowego filmu animowanego "Wilq Negocjator" twórcy popularnej komiksowej serii, Tomasz i Bartosz Minkiewicz, postanowili zrealizować także serial na jej podstawie. Projekt został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.

13.10.2015
10:22
Wilq Superbohater trafi na telewizyjne ekrany
REKLAMA
REKLAMA

Całkowity budżet serialu "Wilq Superbohater" wynosi 1,345 mln złotych. PISF zdecydował się przyznać na jego realizację nieco ponad połowę tej kwoty, 770 tys. złotych, o 130 tys. mniej, niż wnioskowano. Produkcja, zgodnie z planem, ruszy na początku przyszłego roku, premiery możemy spodziewać się w 2017 r.

wilq

Jak informuje Gazeta Wyborcza, serial "Wilq Superbohater" ma składać się z 13 odcinków, trwających po około 8-10 minut. W każdym z nich przedstawiona zostanie historia, która wcześniej pojawiła się na karatach komiksów. Dzieło ma być emitowane w telewizji, jednak na tę chwilę nie wiadomo w jakiej stacji. Planowane jest także przygotowanie wersji anglojęzycznej, za sprawą której "Wilq" ma trafić także do zachodniej publiczności. Głosów postaciom po raz kolejny najprawdopodobniej udzielą aktorzy, którzy pracowali już przy filmie "Wilq Negacjotor", czyli Eryk Lubos w roli tytułowego bohatera oraz Marian Dziędziel jako komisarz Gondor.

REKLAMA

Seria "Wilq Superbohater" ukazuje się od 2003 roku, a pierwsze komiksy z tą postacią publikowane były na łamach magazynu "Produkt". Jej znakami rozpoznawczymi są prosta, prymitywna kreska, abstrakcyjny humor i liczne odniesienia do polskiej rzeczywistości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA