REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Within Temptation z Tarją Turunen!

Ten duet to niewątpliwie spełnienie marzeń fanów metalu symfonicznego. Była wokalistka Nightwish zaśpiewała gościnnie z Within Temptation, które już w styczniu wyda swój nowy album.

30.09.2013
14:35
Within Temptation z Tarją Turunen!
REKLAMA

Wielbiciele metalu symfonicznego znają oczywiście obie panie, ale z dziennikarskiego obowiązku przypomnijmy. Tarja Turunen, do dziś wielu znana jako pierwsza wokalistka fińskiego Nightwish. Zespół z nią stworzył tak kultowe już albumy jak "Oceanborn" czy "Once" i wylansował takie hity jak "Nemo" czy "Wish I Had An Angel". Kiedy w 2005 roku zespół "zwolnił" Tarję z przydzielonej jej funkcji, ona rozpoczęła trwającą do dziś karierę solową, pozostając w klimacie gotycko-rockowo-operowym. Ostatni album wokalistki "Colours In The Dark" ukazał się na przełomie sierpnia i września.

REKLAMA

Holenderskie Within Temptation od 1997 roku - czyli wydania debiutanckiego "Enter" - kroczy ścieżką symfonicznego rocka/metalu, chociaż największe sukcesy przyszły dopiero po wydaniu następnego multiplatynowego "Mother Earth". Kapeli od samego początku nieprzerwanie przewodzi wokalistka Sharon den Adel. Zespół ma na koncie pięć albumów studyjnych, z czego ostatni "The Unforgiving" ukazał się w 2011 roku. Dodajmy do tego dwa albumy live (jeden z orkiestrą, drugi akustyczny), EPki plus... album z coverami.

W6

Teraz Sharon den Adel i spółka szykują się do wydania na świat szóstej autorskiej płyty (jeszcze nie nazwanej). Zaczęli z niezłą pompą, bo - przyznacie - taki duet nie zdarza się codziennie. Zacytujmy tu Sharon: "Kiedy napisaliśmy "Paradise" i nagraliśmy jego pierwszą wersję z taką epicką mocą, to od razu pomyśleliśmy o Tarji. Jak idealnie pasowałby ten utwór do jej głosu i jak cudownie byłoby to zrobić razem z nią. Im więcej o tym myśleliśmy, tym bardziej chcieliśmy to zrobić!". Tarja natomiast była "bardzo podekscytowana spotkaniem z Sharon i zespołem", oraz "wzruszona że pomyśleli właśnie o niej". Dla obu stron musiało to być niezwykłe przeżycie, bowiem obie wokalistki przed nagraniem tego utworu jeszcze ani razu się nie spotkały.

"Paradise (What About Us?)" jest pierwszym singlem z nadchodzącego albumu, który - według obietnic kapeli - ma się ukazać w styczniu 2014. A to jeszcze szmat czasu, więc zespół oprócz jednego tylko singla zaserwował fanom niezwykły kąsek. Na singlu dodatkowo zamieszczono 3 zupełnie nowe utwory w wersjach demo: "Let Us Burn", "Silver Moonlight" oraz "Dog Days". EP wydane wyłącznie cyfrowo jest do zakupienia na iTunes. A w 2014, tuż po wydaniu całego albumu, zespół wyruszy w trasę koncertową w ramach której zagrają u nas dwa razy - 8 marca w Poznaniu, dzień później w Warszawie.

REKLAMA

Posłuchajcie jak wypadła współpraca Within Temptation z Tarją Turunen:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA