REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video kompletuje obsadę. Kim jest Maxim Baldry, który dostał jedną z głównych ról?

„Władca Pierścieni” jest planowany jako odpowiedź Amazon Prime Video na pokazywane przez konkurentów seriale „Gra o tron” i „Wiedźmin”. Przygotowania do rozpoczęcia zdjęć wchodzą właśnie w ostateczną fazę. Do obsady produkcji dołączył aktor Maxim Baldry. Kim jest wspomniany aktor?

05.03.2020
11:01
władca pierścieni amazon
REKLAMA

Czasem można odnieść wrażenie, że Amazon Prime Video stoi na straconej pozycji w rywalizacji z największymi branżowymi konkurentami. Netflix może się pochwalić największą biblioteką i milionami fanów, Disney+ korzysta ochoczo z bogatej historii swojej wytwórni, a HBO wciąż funkcjonuje w świadomości odbiorców jako dom najlepszych seriali. Dlatego, choć w serwisie VOD Amazona nie brakuje interesujących produkcji na wysokim poziomie, w ostatecznym rozrachunku klienci stawiają raczej na pozostałe firmy.

REKLAMA

Może się to zmienić dopiero za sprawą serialu „Władca Pierścieni”. Proza J.R.R. Tolkiena wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a wymyślona przez niego II Era to okres w historii Śródziemia zarazem pasjonujący i mało znany. Inna sprawa, że poza czasem akcji i wybraną lokalizacją planu zdjęciowego na temat „Władcy Pierścieni” wciąż wiemy bardzo mało.

Do obsady serialu trafił właśnie Maxim Baldry. Ma pojawić się w produkcji w jednej z głównych ról.

O angażu tego aktora mówiło się w kuluarach od października zeszłego roku, ale dopiero teraz portal Deadline potwierdził zakończenie negocjacji między Baldrym a Amazonem. Szczegóły roli urodzonego w Londynie artysty nie zostały na ten moment ujawnione. Trudno też na ten temat spekulować, bo przynajmniej na razie nie wiadomo, w którym dokładnie momencie II Ery rozgrywać będzie się serial Prime Video.

Wśród najważniejszych dotychczasowych osiągnięć Baldry'ego można wymienić występy w serialach „Doktor Who”, „Rok za rokiem” (jedna z najwyżej ocenianych produkcji poprzednich 12 miesięcy) czy „Kumple”. Pojawił się też w drugoplanowej roli w niedawnym filmie „Last Christmas”. Max Baldry we „Władcy Pierścieni” dołączy do obsady złożonej z Roberta Aramayo (młody Stark z „Gry o tron”), Owaina Arthura, Nazanina Boniadiego, Toma Budge'a i Morfydd Clark. Oprócz nich w serialu wystąpią też Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers i Daniel Weyman.

Praktycznie wszystkie wymienione postaci to stosunkowo młodzi aktorzy na początku swojej kariery. Na ten moment produkcja Amazona nie ma jeszcze centralnej gwiazdy, która przyciągnęłaby uwagę całego świata w podobny sposób co Sean Bean w 1. sezonie „Gry o tron” czy Henry Cavill w „Wiedźminie”. Inna sprawa, że wielu członków obsady filmowego „Władcy Pierścieni” również dopiero dzięki tej trylogii przebiło się do masowej świadomości odbiorców. Kto wie, może Maxim Baldry okaże się drugim Viggo Mortensenem?

REKLAMA

Władca Pierścieni” ma trafić na platformę Amazon Prime Video w 2021 roku.

* Zdjęcie tytułowe – Maxim Baldry w serialu „Doktor Who” / BBC

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA