REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Włoskie kanony piękna ostatnich dziesięcioleci zamknięte w jednej minucie

Jesteśmy we Włoszech, a tu wszystko jest na bogato. Zarówno kobiety i mężczyźni kochają błyskotki, a niektórzy panowie wyglądają lepiej niż płeć piękna. Twórcy Cut Video postanowili tym razem zaprezentować, jak zmieniał się kanon piękna w słonecznej Italii.

15.07.2015
10:56
Włoskie kanony piękna ostatnich dziesięcioleci zamknięte w jednej minucie
REKLAMA
REKLAMA

Rok 1910 przywodzi inspirację stylem greckim, w następnych latach odnajdujemy te elementy, które dobrze kojarzymy i które charakterystyczne są dla danych czasów. W latach 20. ubiegłego stulecia będą to mocno zarysowane brwi, w 50. i 60. przepaski na włosach i utapirowane fryzury, podobnie jak w latach 80., ale te ostatnie charakteryzują się przepychem i nadmiarem błyszczącej biżuterii. Co zresztą, jak widać na poniższym wideo, charakteryzuje też i lata współczesne - ciężkie kolczyki nieco gryzą się z masywnym naszyjnikiem.

REKLAMA

Niektóre stylizacje przywodzą na myśl wizerunki włoskich gwiazd, takich Sophia Loren, Claudia Cardinale, Gina Lollobrigida. Ich nazwiska niewątpliwie kojarzą się z kanonem piękna, nie tylko włoskim, ale takim, który zachwycał cały świat.

Mam nadzieję, że po ostatnich odcinkach "100 Years of Beauty" poświęconych Rosji i Włochom niedługo przyjdzie czas na Polskę. Czy twórcy Cut Video znajdą coś, co odróżnia nas od innych europejskich krajów? Na razie całkiem nieźle udaje im się zachować odrębność i elementy charakterystyczne dla kultury danych narodów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA