REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Króliki z „Wodnikowego wzgórza” walczą o przetrwanie. Serial obejrzycie już dziś na Netfliksie

Serial na podstawie powieści Richarda Adamsa jest już dostępny w serwisie Netflix. Nowa czteroodcinkowa animowana miniseria od BBC to kolejna przymiarka sztuki audiowizualnej do literackiego pierwowzoru.

23.12.2018
10:00
wodnikowe wzgórze netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

Książka była już dwukrotnie przenoszona na ekrany. W 1978 roku powstał film animowany, a w 1999 roku pojawił się pierwszy odcinek serialu, który zakończył się po trzech sezonach. Tym razem za całością stoi Noam Murro, reżyser m.in. „300: Początek imperium”.

Akcja „Wodnikowego wzgórza” została osadzona na cichej wsi w południowej Anglii. Bohaterami tej opowieści o przygodzie, odwadze i przetrwaniu są króliki. Ich spokojne życie zostaje zakłócone przez ingerencję człowieka. Bohaterowie muszą uciekać ze swojego zagrożonego zniszczeniem siedliska. Na czele grupy staje dwóch nieustraszonych braci, którzy wyprowadzają swoich towarzyszy z królikarni Sandleford. Po drodze zwierzęta muszą stawić czoła drapieżnikom i nieprzyjaciołom, jednak przepełnia je wola dotarcia do ziemi obiecanej i zawiązania jeszcze lepiej funkcjonującej wspólnoty.

Obsada dubbingu robi piorunujące wrażenie.

Do animacji zaangażowano szereg znanych nazwisk. Na potrzeby miniserialu swoich głosów użyczyli John Boyega, Peter Capaldi, Nicholas Hoult, Ben Kingsley, James McAvoy, Rosamund Pike, Gemma Arterton oraz Olivia Colman.

Twórcy ostrzegają rodziców, że ich produkcja nie jest przeznaczona stricte dla młodego odbiorcy. Tak w rozmowie z Daily Telegraph powiedział Rory Aitken, jeden z producentów dzieła.

REKLAMA

Przymiarki do nowej wersji Wodnikowego wzgórza rozpoczęły się w 2014 roku. Pogłoski o tym, że będzie to wspólna produkcja BBC i Netfliksa wyszły na jaw dwa lata później. Potwierdziło się, a budżet serialu wyniósł 20 mln funtów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA