REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

BBC i Netflix wspólnie stworzą serial na podstawie "Wodnikowego Wzgórza"

Współpraca dwóch medialnych gigantów, znakomita obsada i rewelacyjny tekst źródłowy. Nowa wersja "Wodnikowego Wzgórza" od Netfliksa i BBC zapowiada się naprawdę nieźle.

28.04.2016
11:40
BBC i Netflix wspólnie stworzą serial Wodnikowe Wzgórze
REKLAMA
REKLAMA

"Wodnikowe Wzgórze" to wydana w 1972 roku powieść fantastyczna dla dzieci i młodzieży autorstwa brytyjskiego pisarza, Richarda Adamsa. Opowiada ona o grupie królików, które zmuszone są opuścić swoją królikarnię i wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca zamieszkania. W trakcie wyprawy przeżywają rozmaite przygody, współpracują z innymi zwierzętami i wykorzystują rozmaite zdobycze techniki. Króliki w książce Adamsa mają swoją strukturę społeczną, kulturę i sztukę. "Wodnikowe Wzgórze" szybko stało się bestsellerem, który jak dotąd doczekał się dwóch ekranizacji - filmu z 1978, w Polsce znanego pod tytułem "Wzgórze królików" i serialu animowanego, emitowanego w latach 1999-2001.

wodnikowe wzgórze netflix bbc class="wp-image-68761"
REKLAMA

Uznawana za kultową i wbrew pozorom wcale niekoniecznie przeznaczona dla widzów młodych adaptacja z 1978 roku ma szanse doczekać się godnego następcy. Netflix i BBC łączą bowiem siły, by wyprodukować nową wersję "Wodnikowego Wzgórza". W założeniach ma być to czteroodcinkowy serial animowany, w obsadzie którego znaleźli się między innymi John Boyega, James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley i Gemma Arterton. Reżyserem jest Noam Murro, zaś scenarzystą Tom Bidwell. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, na kiedy zaplanowana jest premiera tego dzieła.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA