REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

BBC i Netflix wspólnie stworzą serial na podstawie "Wodnikowego Wzgórza"

Współpraca dwóch medialnych gigantów, znakomita obsada i rewelacyjny tekst źródłowy. Nowa wersja "Wodnikowego Wzgórza" od Netfliksa i BBC zapowiada się naprawdę nieźle.

28.04.2016
11:40
BBC i Netflix wspólnie stworzą serial Wodnikowe Wzgórze
REKLAMA
REKLAMA

"Wodnikowe Wzgórze" to wydana w 1972 roku powieść fantastyczna dla dzieci i młodzieży autorstwa brytyjskiego pisarza, Richarda Adamsa. Opowiada ona o grupie królików, które zmuszone są opuścić swoją królikarnię i wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca zamieszkania. W trakcie wyprawy przeżywają rozmaite przygody, współpracują z innymi zwierzętami i wykorzystują rozmaite zdobycze techniki. Króliki w książce Adamsa mają swoją strukturę społeczną, kulturę i sztukę. "Wodnikowe Wzgórze" szybko stało się bestsellerem, który jak dotąd doczekał się dwóch ekranizacji - filmu z 1978, w Polsce znanego pod tytułem "Wzgórze królików" i serialu animowanego, emitowanego w latach 1999-2001.

wodnikowe wzgórze netflix bbc class="wp-image-68761"
REKLAMA

Uznawana za kultową i wbrew pozorom wcale niekoniecznie przeznaczona dla widzów młodych adaptacja z 1978 roku ma szanse doczekać się godnego następcy. Netflix i BBC łączą bowiem siły, by wyprodukować nową wersję "Wodnikowego Wzgórza". W założeniach ma być to czteroodcinkowy serial animowany, w obsadzie którego znaleźli się między innymi John Boyega, James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley i Gemma Arterton. Reżyserem jest Noam Murro, zaś scenarzystą Tom Bidwell. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, na kiedy zaplanowana jest premiera tego dzieła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA