REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patty Jenkins uchyla rąbka tajemnicy. Wiemy, w jakich latach będzie toczyła się akcja Wonder Woman 2

Jeden z najbardziej udanych - chociaż niektórzy powiedzą, że jedyny udany – filmów DCEU czeka na kontynuację. Powoli poznajemy kolejne informacje o Wonder Woman 2.

25.04.2018
13:30
Gal Gadot Wonder Woman
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza część przygód Wonder Woman zabrała nas na front I wojny światowej. Otrzymaliśmy wybuchową mieszankę kina supebohaterskiego z elementami opowieści awanturniczej. Wyszło to naprawdę sprawnie. Nie było więc specjalnym zaskoczeniem, że film o bohaterce DC doczeka się kontynuacji.

Wonder Woman pierwszy raz pojawiła się na ekranie u boku Batmana i Supermana w filmie... Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, który - co pewnie każdy wie - rozgrywał się w czasach współczesnych. To o tyle ciekawe, że historie superbohaterów poznajemy w kinie zazwyczaj w sposób chronologiczny. Jednak przy origin story Wonder Woman przenieśliśmy się na front I wojny światowej. Obserwowaliśmy, jak Diana bierze udział w ludzkim, bardzo brutalnym konflikcie. Otwarte pozostawało pytanie, w jakim innym okresie historycznym zobaczymy bohaterkę. Patty Jenkins, reżyserka widowiska, nie każe nam jednak dłużej czekać.

Akcja filmu Wonder Woman 2 będzie rozgrywała się w latach 80.

Wonder Woman Gal Gadot class="wp-image-86573"

To o tyle interesujące, że pierwszy film mocno eksploatował czasy, w których się rozgrywał. Oczywiście była to opowieść, która niewiele wspólnego miała z historią. Twórcy przerobili jednak prawdziwe elementy tamtego konfliktu i umieścili je w filmie w taki sposób, że udało się pokazać pewne charakterystyczne cechy I wojny światowej. Mam tu na myśli na przykład walkę w okopach czy temat gazów bojowych.

Tym bardziej jestem ciekaw, jakie historyczne wydarzenie będzie udziałem superbohaterki i jak do tematu podejdzie Patty Jenkins.

REKLAMA

Premiera Wonder Woman zaplanowana jest na końcówkę 2019 roku.

Wiemy, że do obsady dołączył Pedro Pascal (gwiazda Gry o tron i serialu Narcos). Wcześniej pojawiły się również informacje, że przeciwniczkę Wonder Woman zagra Kristen Wiig, która wcielić się ma w łotrzycę o pseudonimie Cheetah.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA