REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Już dziś 26. finał WOŚP. Na te koncerty warto się wybrać

Jedna z najpiękniejszych akcji charytatywnych na całym świecie ma dziś swój finał. Jak co roku będziemy mogli świętować koniec zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oto lista atrakcji, jakich możecie oczekiwać w swoim mieście.

14.01.2018
10:45
WOŚP 2018 koncerty lista
REKLAMA
REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się na tyle medialnym wydarzeniem, że aż stała się orężem w rękach polityków. Na szczęście nie powstrzymało to Jurka Owsiaka przed organizowaniem kolejnej edycji tej pięknej akcji charytatywnej. Jak co roku w całej Polsce będą organizowane imprezy, na których wolontariusze będą zbierać od bawiących się osób pieniądze na cele dobroczynne. Nie zapominajmy też o licytacjach i innych działaniach.

W tym roku zebrane środki WOŚP przeznaczy na sprzęt dla oddziałów neonatologicznych. Zostaną za nie kupione inkubatory, kardiomonitory, a także stanowiska do resuscytacji noworodków. Cel jest szczytny.

Pomagać można na wiele sposobów, nawet nie ruszając się z domu. Możemy wpłacić pieniądze przez Internet, robić zakupy w sklepach internetowych wspierających WOŚP, wystawiać przedmioty na WOŚP-ową aukcję czy zostać wirtualnym wolontariuszem. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszym materiale.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy to również zabawa.

Forma Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawdopodobnie w największym stopniu wpłynęła na sukces akcji. Jurek Owsiak i reszta organizatorów starają się kojarzyć ją z dobrą zabawą i pozytywnymi emocjami.

Dlatego też w całej Polsce organizowane są przez wolontariuszy imprezy, podczas których mniej lub bardziej znani artyści zabawiają publiczność i zachęcają ich do zostawiania datków. Gdzie można uczestniczyć w imprezie? I co właściwie się na każdej z nich odbędzie? Stworzyliśmy listę miast wraz z listą atrakcji czekających na uczestników zabawy.

26. finał WOŚP 2018 – lista atrakcji

Biała Podlaska

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124663"

Finał odbędzie się na Placu Wolności, rozpocznie się o godzinie 17:00. Na scenie zobaczymy takich wykonawców, jak Clubbersi, Blues Magic Brothers, Hard Gock, Boogie Town, Bialski Klub Morsa i Finalistów Bialskiego Talentu 2018.

Białystok

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124666"

Białostocka edycja finału WOŚP odbędzie się na Rynku Kościuszki. Wystąpią Blue Mahoe, Mniej Więcej, Roki, Tuhaj Bej, Spinache, Magda Bereda & Dziemian, Big Day, Łydka Grubasa, Skaner, Kasia Cerekwicka i Cochise.

Bielsko Biała

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124669"

Jak co roku, WOŚP zagra na Rynku. Wielki koncert plenerowy, który poprowadzą Lucyna Ciućka, Piotr Skucha i Michał J. Sandecki rozpocznie się o godz. 14.00. Podczas 26. Finału zagrają dla bielszczan młode zespoły muzyczne. Będą to:

 • 14.00 Holyguns
 • 15.00 Rustcage
 • 16.00 Sliver
 • 17.00 Not to say
 • 18.00 Anna Mysłajek
 • 19.00 GOORAL
 • 20.15 Rocker Soul

Na płycie Rynku zaplanowano m.in. pokazy OSP, GOPR oraz Straży Miejskiej. Dla głodnych i zziębniętych będzie gorąca grochówka. W Gemini Park na najmłodszych bielszczan czekać będzie wiele atrakcji, w tym zabawy z klaunem Cyrulikiem, przedstawienie oraz interakcyjne warsztaty teatralne. Nie zabraknie także nauki pierwszej pomocy. Tradycyjnie w tym dniu w Bielsku-Białej odbędzie się akcja krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru krwi zostanie ustawiony w godz. 11.00-16.00 przy ul. Wzgórze, obok parkingu zamku książąt Sułkowskich.

Bydgoszcz

Sercem bydgoskiego finału WOŚP będzie Stary Rynek, impreza rozpocznie się już o 12:00. Na początek wystąpią grupy taneczne ze Szkoły Tańca Bohema i ze Studia Tańca Bailamos. Na scenie tego dnia zaprezentują się jeszcze także między innymi Mislead, BydziaComBand, Hemp Gru oraz Monika Lewczuk. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można tego dnia pograć na stareńkich konsolach do gier wideo. Na Starym Rynku nie zabraknie też food trucków oraz stoisk MotoDawców Uśmiechu.

Chełm

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124672"

Od godziny 15:00 w Miejskiej Hali Sportowej czekać będą atrakcje dla najmłodszych. Wystąpią grupy taneczne i wokalne grupy Estrady Dziecięcej ChDK-u i MDK-u. Będą też zabawy z Pokusą, fotobudka, plac zabaw, pokazy speed-balla, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się też Yaroo, znany wykonawca disco polo. Ciekawą formę przyjmie też Światełko do nieba, które w Chełmie przyjmie formę wypuszczenia chińskich lampionów.

Chorzów

Finał WOŚP 2018 w Chorzowie odbędzie się przed Stadionem Śląskim. Gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. Wystapią też Siostry Wajs i Stonoga, Sosxo i Classic.

Ciechanów

Mieszkańców Ciechanowa zapraszamy na koncert do Fabryki Kultury Zgrzyt. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00. Zagrają trzy zespoły: Bang-Bang, Pankozaur oraz Reszta Pokolenia.

Częstochowa

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124675"

Impreza w Częstochowie rozpocznie się już o godzinie 13:00. Na scenie przygotowanej na Placu Biegańskiego zagrają Doom Wings, Black Pearl, Loka i Redlin. Po Światełku do nieba na scenie pojawi się też Jamal.

Elbląg

Jak co roku, zapraszamy dziś na Stare Miasto. Koncerty potrwają od 13:45 aż do 20:00. Wystąpią Paweł Marchel, Konrad Pałasz, India, Młodzieżowy Dom Kultury, Blind Box, The Nierobbers i Gesek.

Gdańsk

Finał WOŚP w Gdańsku odbędzie się na Targu Węglowym, a sama impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Na finałowym koncercie zagrają między innymi Sound'N'Grace (godz. 18:20), Mrozu (19:10), Lanberry (17:40), Mitra (16:30), Klenczon Project (15:50), The Rolling Doors (15:10). Kalorie uzupełnimy w łatwy sposób dzięki Orkiestrowemu Festiwalowi Food Trucków!

Gdynia

Główna scena gdyńskiego 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie rozstawiona w Centrum Handlowym Riviera. Impreza rozpocznie się o 10:00. Możemy się spodziewać pokazów tanecznych, strefy motoryzacyjnej, zabawy z drukarkami 3D i strefy Gwiezdnych wojen. Nie zabraknie też koncertów takich wykonawców jak Lanberry czy Natalia Szroeder. Wykonawcy po koncercie będą rozdawać autografy i robić wspólne selfiki z fanami w zamian za datki do puszki.

Gorzów Wielkopolski

Scena pojawi się na Starym Rynku. O jej obsługę techniczną zadba gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, o program artystyczny zatroszczy się Miejskie Centrum Kultury. W programie przewidziano występy uczniów szkół muzycznych, Gorzowskiej Orkiestry Dętej, Orkiestry Dętej z Siedlic, zespołu Gra Słów, Julii Bury, Zespółu Rat Night, a na koniec zagrają szczecińska Vespa oraz gorzowska Podróbka.

Jelenia Góra

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124678"

W Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30) wystąpią Stres, Agat, soliści szkoły muzyki rozrywkowej Głosem, Perfectum, soliści zajęćwokalnych MDK, Szkoła Tańca Tierra Flamenca, laureaci konkursu Głosowisko 2017 – MDK Muflon, No Name Dance Studio i W Tym Sęk. Impreza rozpocznie się o 15:00 i potrwa do 19:00.

Kalisz

W kaliskiej Arenie wystąpi Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, autor takich przebojów jak Maczo i Piękniejsza. Po Światełku do nieba wystąpi grupa Red Lips wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Jej największe przeboje to To co nam było, Hej Joe!, Czarne i białe i P.S.

Katowice

Impreza rozpocznie się na placu przed Spodkiem około godz. 13:00. Kto wystąpi na katowickim finale? Poniżej szczegółowy rozkład jazdy:

 • 14:20 Pure Life
 • 15:20 Here on Earth
 • 16:20 Hengelo
 • 18:30 Insekt
 • 19:20 Chwytak &DjWiktor
 • 21:00 AlcoholicA

Kielce

Impreza muzyczna odbędzie się w Galerii Korona, gdzie wystąpi jedna z najbardziej znanych polskich artystek: Dorota „Doda” Rabczewska wraz z zespołem Virgin. Przed jej występem będziemy mogli obejrzeć pokazy karate, zapasów, caribbera show, uczestniczyć we wspólnej zumbie, a także posłuchać występów artystycznych, w tym Marcina Chlebnego Kindżała z muzyką disco-polo. Z kolei w Galerii Echo powstanie kolejna scena, gdzie zagra Piotr Restecki. Będą też pokazy pole-dance, tańca latynoskiego, karate, a nawet sushi.

Kraków

Impreza w stolicy Małopolski odbędzie się na Rynku Głównym. Znamy już dokładny harmonogram występów muzycznych. W ramach orkiestry zagrają:

 • 16:15-16:45 – Batalion d'Amour
 • 17:00-17:30 – Killsorrow
 • 17:45-18:15 – Pull The Wire
 • 18:30-19:00 – Krzywa Alternatywa
 • 19:15-20:00 – Elektryczne Gitary
 • 20:00-20:05 – Światełko do Nieba
 • 20:05-21:00 – Enej

Legnica

Finał rozpocznie się o godzinie 12:00 w Akademii Rycerskiej. Na scenie wystąpią Akademia Avatara, Factory Music, Studio Artystyczne Fame Art, Flamenco, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, trio Ojciec i Synowie, Paweł Pomazan (Mam Talent), Wiktoria Granas (Voice of Poland Kids).

Lublin

Finał odbędzie się w Galerii Olimp przy ul. Spółdzielczości Pracy. Na parkingu stanie główna scena, na której wystąpią artyści. Zabawa rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 21:30. Zagrają: KSU, Kacper Gołda oraz Marcin Kruk Band. Gwiazdą wieczoru będzie Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Kolejna scena stanie wewnątrz galerii handlowej, gdzie swoje umiejętności zaprezentują zespoły taneczne.

Olsztyn

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124681"

Olsztyński koncert rozpocznie się o 17:00 na Scenie Staromiejskiej. Zagrają:

 • 17:10 –Brzoza Kabaret Band
 • 17:50 – Po Godzinach
 • 18:30 – Sara Szymczak&Mabs
 • 19:10 – Guzik
 • 20:15 - Manchester

Piła

Główna impreza odbędzie się w sali widowiskowej RCK. Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:

 • 15:00 - Koncert zespołu Laken’ River
 • 15:30 występ zespołu tanecznego Szafirki
 • 16:00 Koncert Radka Szulca
 • 16:30 występ zespołu tanecznego Balans
 • 16:45 Studio ESTI - Szkoła Śpiewu Estradowego Estery Naczk
 • 17:15 Magdalena i Krzysztof Kujawscy
 • 17:30 występ zespołu tanecznego Bellyor Dance Piła
 • 17:45 występ zespołu tanecznego Seniority
 • 18:00 występ zespołu tanecznego Bellyor Dance Piła
 • 18:15 występ zespołu tanecznego Beezone
 • 18:30 Trio Girl's
 • 18:45 występ zespołu tanecznego Beezone
 • 19:00 Koncert zespołu Allians

Płock

Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, to w Płocku będzie w czym wybierać. Koncerty będą się odbywać w wielu miejscach w mieście. Oto harmonogram dwóch największych:

Orlen Arena:

 • 12:05 – pokazy i występy wokalne
 • 12:20–13:00 – pokazy taneczne grup Anny Fabiszewskiej
 • 13:00 – R. Charzyński – wokalistki POKiS
 • 13:20 – pokazy i występy wokalne
 • 15:00 – The Wall
 • 15:40 – Kto Nie Kocha Pieszczocha
 • 16:20 – Anamor
 • 17:00 – The Old Crone
 • 17:40 – MC Silk
 • 18:40 – Hurt
 • 20:40 – Kapela Płocka

Galeria Handlowa Mazovia

 • 12:10 – chór Szkoły Podstawowej nr 23
 • 12:30 – prezentacja taneczna Teatrzyku Tańca „Safatira”
 • 12:45 – prezentacja muzyczna Miejskiego Przedszkola nr 27
 • 13:10 – prezentacja taneczna Teatrzyku Tańca „Humoreska”
 • 13:25 – chór Szkoły Podstawowej nr 11
 • 13:55 – występ grupy teatralnej NOE – widowisko „Twój wyjątkowy dar”
 • 14:15 – występ zespołu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
 • 14:35 – pokaz pierwszej pomocy – Akademia WOPR
 • 14:55 – pokaz tańca brzucha Belly Dance Studio Agnieszka Leyla Święczkowska
 • 15:15 – koncert Graphotape Anton Zhivanow
 • 15:45 – koncert Madox
 • 16:15 – koncert Frankenstein Children
 • 17:00 – koncert Margaret

Poznań

W Poznaniu odbędzie się w sumie 11 koncertów. Na scenie głównej przed CK Zamek zagrają: Lenny is Dead, Diesel Hangovers, Glasspo oraz Junior Stress & Sun el Band. W programie znalazł się tez pokaz taneczny dzieci ze Studia SRT Kontrast. Natomiast na placu Adama Mickewicza wystąpią: Janusz Ratus Waściński, Bartosz Chmielewski, Part of the Kitchen, Negativ i Arktyka.

Rzeszów

Znamy również harmonogram koncertów w Rzeszowie, które odbędą się na Płycie Rynku. O 18:15 wystąpi Magdalena Andres, o 19:00 Arek Kłusowski, zaś o 20:20 Ewelina Lisowska. W ciągu dnia uprzyjemniać nam czas będą też FatStuFF, Scream, 0% Normy, The Louders, Doc. I Audioties.

Siedlce

Na Orkiestrowej scenie na Placu gen. Sikorskiego zaprezentują się zespoły młodego pokolenia z siedleckiego regionu: 6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Riff" Siedlce i The Punitive – laureaci II miejsca podczas II Przeglądu Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie 2017”.

Skierniewice

Muzyczna część 26. Finału WOŚP w Skierniewicach będzie odbywać się w sali kameralnej CKiS. O 17:00 wystąpi Green Craft, o 18:00 zaś Piotr Bukartyk Trio.

Słupsk

Impreza finałowa odbędzie się w Centrum Handlowym Jantar. Wystąpią:

 • 14:10 - Cheerleaders Maxi Energa, prezentacja zespołów tanecznych SOK - Zumba Kids, Małe Zumbiaki, Crazy Jump
 • 14:50 - Teatr Tańca ENZA, Studio Piosenki Otwartej Sceny SOK (Wiktoria Brych, Natalia Gąsiorowska, Natalia Wójcik, Aleksandra Danielewicz, Ewelina Ejsmont), Haribo Crew w pokaznie breakdance
 • 16:00 - Studio Piosenki MCK (Bożena Dabrowska, Błażej Bukowski, Alicja Jankowska, Natalia Kapelańska), Studio Tańca Balance
 • 16:55 - Świat rymów i bębnów - Małgorzata Burjan
 • 17:15 Licytacja na rzecz WOŚP
 • 17:45 - Występ cheerleaders Maxi Energa
 • 18:40 - Koncert Michała Szpaka

Sopot

W Sopocie główne wydarzenia WOŚP będą się działy w Młodzieżowym Domu Kultury. Impreza zaczyna się o 13:00. Będą pokazy sztuk walki, prezentacja sprzętu strażackiego, kurs pierwszej pomocy i koncerty. Wystąpią, między innymi, Basia Kawa, Konsternacja i Sain.

Suwałki

Od godz. 15.00 w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3-go Maja zagrają suwalskie zespoły. Kolejno wystąpią: Wokalny Ocean Życia, Densi, MUV, Od/nova, SpookLight i Blue Mahoe.

Tarnobrzeg

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124684"

Impreza w Tarnobrzegu odbędzie się na Placu Bartosza Głowackiego. O 15:30 na scenie pojawi się Red Camel, zaś o 16:30 Non Omnis. Gwiazda wieczoru, zespół Wanda i Banda, rozpocznie swój występ o 19:00.

Toruń

WOŚP 2018 koncerty lista class="wp-image-124687"

Impreza muzyczna w Toruniu będzie miała miejsce w centrum handlowym Toruń Plaza. Potrwa ona od 11:00 do 17:30. O 16:30 wystąpi Monika Lewczuk. Przed nią pojawi się lokalna gwiazda, Sara Pach.

Warszawa

Koncerty na warszawskim Placu Defilad rozpoczną się już o 14:00. Wystąpią:

 • 14:00 – Brian Allan
 • 14:30 – PPNOU
 • 15:10 – Chorzy
 • 15:45 – Bethel
 • 16:20 – Proletaryat
 • 17:00 – Tadeusz Woźniak
 • 17:40 – Mesajah
 • 18:05 – Jelonek
 • 18:45 – Nocny Kochanek
 • 19:25 – Wilki
 • 20:10 – Coma
 • 20:40 – Kobranocka
 • 21:10 – Łąki Łan
 • 21:40 – Poparzeni Kawą Trzy

Włocławek

Koncert Włocławek dla Orkiestry odbędzie się na Zielonym Rynku. Roczpocznie się o 16:30. Wystąpią Natalia Nykiel, Czaqu, Nova, Mahti i Taste My Tone.

Wrocław

Główne atrakcje zaplanowano na placu Nowy Targ. To tam stanie scena, na której od godz. 15 wystąpią Dżem, Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków, Lipali, Foliba, Paśko i Zespół Co To. Do wspomnianej Gitarowej Orkiestry Krasnoludków może dołączyć tak naprawdę każdy. Wystarczy mieć ze sobą instrument, nawet własnoręcznie zrobiony, a do tego krasnoludkową czapkę albo inny element stroju krasnala. Na Nowym Targu staną foodtrucki i stoiska gastronomiczne. Na placu odbędzie się także pokaz zabytkowych pojazdów z lat 1960-1990.

Zielona Góra

Będziemy mogli się bawić i pomagać na parkingu przy Filharmonii. Zagrają:

 • 16:00 - Iwona Węgrowska
 • 16:30 - Jugosławia
 • 17:00 - Sexbomba
 • 18:00 - Sztywny Pal Azji
 • 19:00 - Acid Drinkers
 • 20:15 - Artur Wołk-Lewanowicz
 • 20:30 – Afromental
REKLAMA

Ale to nie wszystko!

Z racji charakteru Spider’s Web Rozrywka skupiliśmy się wyłącznie na imprezach muzycznych. W wielu miejscowościach organizowane są jednak atrakcje innego rodzaju: historyczne, sportowe, dziecięce i wiele innych. Warto sprawdzić na witrynie waszej miejscowości, czy nie jest organizowana impreza innego rodzaju, która może was zainteresować. Dołożyliśmy wszelkich starań, by powyższa lista była kompletna. Jeżeli jednak coś pominęliśmy, zachęcamy do uzupełnienia materiału w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA