REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

WOŚP 2022 idzie na rekord. Mama Ginekolog i inni celebryci, których hejtujesz, zebrali miliony dla dzieciaków

WOŚP 2022 prawdopodobnie pobije zeszłoroczny rekord. Fundacja Jurka Owsiaka ogłosiła, że zadeklarowana zbiórki to ponad 136 mln zł, ale do tego wyniku dojdą jeszcze trwające aukcje. Celebryci, a właściwie licytujący, spisali się na medal. Sama Mama Ginekolog uzbierała 2,5 mln zł.

31.01.2022
8:40
wosp 2022 ile zebrano aukcje allegro mama ginekolog
REKLAMA

WOŚP grała w tym roku 30 stycznia już 30. raz i na swój jubileusz pewnie uzbiera rekordową sumę pieniędzy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2022 na cel obrała sobie okulistykę dziecięcą, a finałowy koncert miał miejsce w Warszawie na Placu Defilad. Wśród gwiazd był m.in. happysad, Dżem i Nocny Kochanek.

Charytatywna akcja Jurka Owsiaka miała miejsce i w realu, i w internecie. W obu tych światach równoległych działo się dużo. Zwłaszcza w wirtualny, gdzie na aukcjach na Allegro wystawiono często niedorzeczne przedmioty lub spotkania, które osiągają równie niedorzeczne sumki, ale w tym pozytywnym sensie.

REKLAMA

WOŚP 2022 - ile zebrano? Deklarowana kwota zbiórki jest o 9 mln wyższa niż rok temu

W 2021 roku kwota deklarowana WOŚP wynosiła 127,5 mln zł, ale po ostatecznym zliczeniu pieniędzy ze sztabów i zakończonych licytacji, kwota się zwiększyła o ok. 80 mln - do grubo ponad 210 mln zł. Na wynik zbiórki składają wpłaty do puszek, przelewy elektroniczne (tych jest zwykle najwięcej) i przekazany sprzęt od firm medycznych.

W tym roku deklarowana kwota to dokładnie 136 282 325 złotych. Wystarczy więc podobna nadwyżka, co przy 29. finale i padnie rekord. Na poznanie pełnej sumy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Rok temu wynik zbiórki ogłoszono pod koniec marca.

To nie jest bieg na wytrzymałość, ani nurkowanie w mega głębokiej wodzie. To jest zaproszenie do niezwykłej batalii, która trwa cały dzień i chcielibyśmy aby trwała ona tydzień, może miesiąc, może kilka miesięcy. Po raz kolejny to nasze dobro, dobry nastrój i dobre wiadomości, które rozsyłaliśmy wokół, pokazały jakie jest sedno prawdy. Tacy jesteśmy. Myślicie, że się nie wkurzam na polską rzeczywistość? Wkurzam się, i to bardzo, ale ciągle mam ogromne pokłady wiary, że potrafimy być tacy, jak dzisiaj - nie tylko w Polsce - ale i każdym zakątku świata. Z rozpędu mówię: dzisiaj, ale to już wczoraj. A wiecie co się wydarzyło? Kawał solidnego monolitu, który możemy nazwać 5 literami - dobro

- napisał na Facebooku Jurek Owsiak.
WOŚP 2022 zbiórka - ile pieniędzy?

Aukcje WOŚP 2022 na Allegro. Akcje celebrytów to istne szaleństwie - sama Mama Ginekolog uzbierała 3,5 mln zł

Celebryci, influencerzy i inne gwiazdy internetu są jacy są, ale chociaż w tym jednym okresie w roku wykorzystują swoje zasięgi do czynienia dobra. W czasie 30. finału mamy do czynienia z wieloma różnymi licytacjami, ale niektóre są warte odnotowania. Jednym z moich faworytów jest aukcja uranu z podpisem Jurka Owsiaka, która zostałą zainspirowana kultową copypastą. Bloczek został sprzedany za 70 tys. zł.

WOŚP na Allegro w 2022
REKLAMA

Myślicie, że to najbardziej szalona aukcja? No to potrzymajcie mi kawę. Maja Staśko wystawiła wspólny wypad do lumpeksu (obecnie 10 tys. zł), a prof. Matczak spacer (50 tys. zł). Sporym powodzeniem cieszy się też hulajnoga Donalda Tuska (99 tys. zł) oraz czarne kanapy z programu Kuby Wojewódzkiego (100 tys. zł). Z kolei Małgorzata Godlewska, która pracuje jako pielęgniarka, przekazała odznaczenie od ministra zdrowia i uzbierała niedużo (na tę chwilę 2 tys. zł), ale sam trolling jest bezcenny.

W tym momencie najdroższa licytacja na Allegro to "Luksusowy weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską". Za tę przyjemność ktoś zapłaci przynajmniej 166 tys. zł (licytacja kończy się jutro). To i tak mały pikuś przy Mamie Ginekolog. Lekarka-influencerka od kilku lat dokonuje na WOŚP rzeczy teoretycznie niemożliwych - w zeszłym roku uzbierała 5,8 mln zł (!). Teraz pewnie mogłaby przebić i tę sumkę, ale w międzyczasie wybuchło kilka afer, które nadszarpnęły jej wizerunek. Nie zmienia to faktu, że razem ze swoimi fanami w 2022 roku zebrała 3,5 mln zł (m.in. pełny dochód z jej ebooków szedł na konto fundacji Owsiaka), co jest wciąż niesamowitym wynikiem.

* Zdjęcie główne: screen z KręciołaTV / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA