REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"Wracam" - piosenka z reklamy HGTV - to hit internetu

Jeśli chodzi za tobą piosenka z nowej reklamy kanału HGTV, nie jesteś sam. Zainteresowanie tym utworem było tak duże, że TVN udostępnił kawałek w sieci.

08.03.2017
12:36
"Wracam do domu" - piosenka z reklamy HGTV
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku dni stacje TVN prowadzą bardzo intensywną kampanię reklamową kanału HGTV Home & Garden. Charakterystyczną, spokojną, stonowaną reklamę można zobaczyć co chwilę… a właściwie usłyszeć, ponieważ to właśnie muzyka wybija się na pierwszy plan.

Wracam do domu, dom to tam, gdzie jesteś ty…

Piosenka z reklamy to utwór Wracam zespołu Lasery, skomponowany specjalnie na potrzeby kampanii reklamowej HGTV. Okazuje się, że kawałek bardzo wpadł w ucho widzom i internautom, którzy zaczęli zalewać TVN pytaniami o nazwę utwóru.

Google i YouTube niestety nie zwracały żadnych wyników, ponieważ piosenka nie była dostępna online. To się właśnie zmieniło. Zainteresowanie było na tyle duże, że Grupa TVN postanowiła udostępnić utwór na YouTubie.

Jeśli wolisz, możesz go posłuchać także w serwisach streamingowych, w tym w Spotify i w Tidalu.

Co - nomen omen - zagrało w utworze z reklamy HGTV?

Przyznam, że piosenka Wracam rozbrzmiewa także w moim domu, za sprawą mojej żony, która mimochodem zaczęła ją nucić. Faktycznie, kawałek wpada w ucho. W internecie również dominują bardzo pozytywne opinie słuchaczy.

Co stanowi o sukcesie tego utworu? Złożyło się na to kilka czynników.

Po pierwsze, piosenka „Wracam” bardzo wyróżnia się na tle muzyki używanej w reklamach. Spokój, który bije z tego utworu, jest w całkowitej opozycji do tego, co serwuje nam telewizja, zwłaszcza podczas reklam.

Bo jak wygląda typowy blok autopromocji na stacjach TVN? Oburzona Magda Gessler rzuca talerzami w restauratorów, "aktorzy" paradokumentów pokroju Szpitala porozumiewają się wyłącznie przy użyciu krzyku, głośne brawa publiczności Milionerów zagłuszają pompatyczną muzykę z tła, a przebrany Paweł Małaszyński paraduje z groźną miną na tle (chyba trochę zbyt) ostrej muzyki.

Wtem… spokojny wokal na tle delikatnej gitary. „Hej, czy ja właśnie wyłączyłem telewizor?”. Nie, to po prostu chwila spokoju i normalności.

Po drugie, reklama HGTV jest dość długa, co jeszcze bardziej podkreśla efekt spokoju i odcięcia się od zgiełku.

Mam nadzieję, że inne reklamy telewizyjne pójdą tym śladem.

REKLAMA

Jak widać, coraz szybsze i głośniejsze klipy przestają się wyróżniać, ponieważ zlewają się w jedną całość. Przykład kampanii HGTV pokazuje, że czasami warto jest zagrać spokojem.

Kto będzie największym wygranym tej kampanii reklamowej? Z pewnością kanał HGTV Home & Garden, który przykuł uwagę na widzów. Mimo to niespodziewany sukces piosenki reklamowej może pomóc także zespołowi Lasery. Kawałek Wracam to debiutancki utwór zespołu. Wiosną ma się pojawić ich pierwsza EP-ka. Na pewno dam jej szansę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA