REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Przeciwnicy Spider-Mana, których chciałbym zobaczyć w kinie [TOP 6]

Doczekaliśmy się już 6 kinowych odsłon przygód Spider-Mana, ale nadal mam pewien niedosyt. Zwłaszcza jeśli chodzi o przeciwników Człowieka Pająka. Poniżej moja prywatna lista złoczyńców, których chciałbym zobaczyć w przyszłości. 

14.07.2017
12:31
Mysterio
REKLAMA
REKLAMA

Skorpion

scorpion-spider-man

W świecie przyrody skorpiony są naturalnymi wrogami pająków. Przyznam, że trochę dziwi mnie fakt, iż 15 lat po premierze Spider-Mana Sama Raimiego, jeden z pierwszych i najpopularniejszych przeciwników Parkera, czyli Skorpion, nie miał jeszcze swojej filmowej emanacji na dużym ekranie.

W komiksach pojawił się on po raz pierwszy w 1964 roku, w 19 numerze The Amazing Spider-Man. Naprawdę nazywa się Mac Gargan. Był on prywatnym detektywem wynajętym przez J. Jonah Jamesona. Miał sprawdzić, jakim sposobem Peterowi Parkerowi udaje się zdobywać najlepsze zdjęcia Spider-Mana. Z czasem Jameson poddaje Gargana eksperymentom genetycznym, które sprawiają, że staje się on mutantem. Przerażony swoją przemianą pała on ogromną złością nakierowaną na Spider-Mana.

Kraven Łowca

kraven-the-hunter-spider-man

Naprawdę nazywa się Sergei Karvinoff, jest rosyjskim imigrantem i spadkobiercą fortuny arystokratycznej rodziny Karvinoffów. Kraven to ostateczny myśliwy, ogarnięty obsesją polowania, który poświęcił większość swojego życia i pieniędzy na doskonalenie się w sztuce łowów.

Jako wytrawny smakosz polowań, Kraven delektuje się całym przedsięwzięciem i prowadzi ze zwierzyną logistyczną i psychologiczną grę. Jako, że nieczęsto mamy okazję oglądać w kinie przykłady polowań myśliwego na pająki, sądzę, że tego typu starcie mogłoby nam dać fascynujący i dość mroczny thriller akcji. Być może nawet w stylu Mrocznego Rycerza. O ile widownia jest gotowa na bardziej mroczną historię ze Spider-Manem z sąsiedztwa.

Carnage

carnage-marvel-spider-man

Venoma już wiedzieliśmy w średnio udanym Spider-Manie 3. W przyszłym roku ma on dostać solowy film. Być może w dalszej perspektywie zobaczymy go ponownie u boku obecnego Spider-Mana. Carnage’a jeszcze na dużym ekranie nie widzieliśmy. Ponoć ma się pojawić w filmie o Venomie, no ale to nie to samo co walka Carnage’a z Człowiekiem Pająkiem.

Carnage to ekstremalna wersja Venoma. Podobnie jak Eddie Brock, psychopata Cletus Kasady wszedł w kontakt z pozaziemskim symbiotem, który zmienił go w chodzącą rzeź. Carnage to nieobliczalny szaleniec, który w odróżnieniu od Venoma, nie posiada ani grama zdrowego rozsądku czy poczucia moralności. Kasady już jako dziecko okazał się niezdolnym do życia w społeczeństwie chorym sadystą, zabił m.in. własną babcię i próbował zabić swoją matkę.

W komiksach pojawiła się mini-seria Maximum Carnage, która była jedną z najbardziej brutalnych i okrutnych, jakie czytałem w opowieściach obrazkowych. Szczerze wątpię, by Disney kiedykolwiek skusił się na wierne odtworzenie tej postaci na dużym ekranie, jako że Spider-Man jest opowieścią tworzoną z myślą o młodych widzach. Ale pomarzyć można.

Mysterio

mysterio-spider-man

Przez pewien czas, gdy jako dzieciak zaczytywałem się w komiksach ze Spider-Manem, Mysterio mi się nie podobał. Nie lubiłem tej postaci i omijałem wątki z nią związane. Teraz, gdy do niego wracam, zyskuje on w moich oczach, a wręcz zaczyna mnie fascynować.

Jego prawdziwe imię to Quentin Beck (idealne dla gwiazdy Hollywood). Pracował jako specjalista od efektów specjalnych dla wielkich studiów filmowych i marzył o karierze gwiazdy kina. Niestety z marzeń nic nie wynikało, a Beck dość szybko stwierdził, że aby ktoś go zauważył, musi zmierzyć się ze Spider-Manem. Wykorzystał swoją wirtuozerską znajomość trików filmowych i efektów specjalnych, kostiumy z planów filmów sci-fi i tak narodził się przebiegły Mysterio. Jego imponujące konstrukcje oraz umiejętność hipnozy z pewnością sprawdziłyby się idealnie na dużym ekranie

Silver Sable

Silver-Sable-spider-man

Śmiertelnie niebezpieczna i perfekcyjnie wyszkolona. Nie posiada żadnych supermocy, ale jest nadludzko wytrenowaną mistrzynią sztuk walk. Nie ma sobie równych w posługiwaniu się mieczem . Potrafi obsłużyć prawie każdą broń palną. Czarna Wdowa to przy niej smerfetka, z całym szacunkiem dla Natashy. Może nie jest to materiał na głównego przeciwnika Spider-Mana w filmie, ale z miłą chęcią zobaczyłbym ją na drugim planie. Nie wspominając już o tym, że postać ta aż prosi się o własną serię filmów albo serial. Tym bardziej cieszę się z tego, że Sony ma już koncept na solowy film z Silver Sable i Black Cat.

Jackal

jackal-spider-man

Szakal wygląda dość niepozornie i najmniej ciekawie z panteonu arcyprzeciwników Spider-Mana. Tak naprawdę, to pod złowieszczym zielonym kostiumem kryje się profesor Miles Warren, który uczył Petera Parkera biologii na uniwersytecie. Z początku Peter nie miał pojęcia o tym, że pozornie sympatyczny profesor kryje mroczną tajemnicę.

REKLAMA

A wszystko zaczęło się od jego chorobliwej obsesji na punkcie ówczesnej dziewczyny Petera, Gwen Stacy. Po jej śmierci Warren popadł w szał i stał się superłotrem, którego cechowała mistrzowska przebiegłość. Myślał, że to Spider-Man zabił Gwen i Szakal szaleńczo pragnął zemsty na Pająku. Doprowadziło go to do sklonowania Gwen, a nawet Petera Parkera, co później przerodziło się w imponujących rozmiarów (i dość kontrowersyjną) Sagę Klonów.

W jednym z wywiadów, przy okazji Spider-Man: Homecoming, Tom Holland powiedział, że bardzo by chciał, by przeniesiono na duży ekran Clone Sagę. Kto wie, może są na to drobne szanse.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA