REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

W 8 minut przypomnicie sobie wszystkie wątki serialu „Gra o Tron”

Odliczanie dni do kolejnego sezonu „Gry o Tron”? Sam nie mogę się doczekać, kiedy ponownie zanurzę się w bezwzględny świat super-produkcji HBO. Mnogość wątków i postaci może być jednak problematyczna. Zwłaszcza po tak długim detoksie od serialu. Z pomocą przychodzi materiał filmowy, dzięki któremu odświeżycie historię filmowej „Gry o Tron”.

08.04.2015
10:59
W 8 minut przypomnicie sobie wszystkie wątki serialu „Gra o Tron”
REKLAMA
REKLAMA
gra o tron plakat

Super-produkcja HBO jest chyba pierwszym tak popularnym serialem bez wyraźnie zarysowanego głównego bohatera. Kilka lat temu sądziliśmy, że będzie nim Eddard Stark. W momencie skrócenia go o głowę widzowie poczuli, jak osuwa się im ziemia pod stopami. Bardzo szybko okazało się, że „Gra o Tron” to dziesiątki postaci o zupełnie odmiennych interesach. Żadna z nich nie jest idealna, każda posiada swoje sekrety i na pewno wszyscy mogą stracić życie w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki temu „Grę o Tron” zawsze ogląda się w prawdziwym napięciu.

Niestety, natłok postaci oraz wątków powoduje, że po dłuższej przerwie ciężko nadążyć na serialem „Gra o Tron”.

Na całe szczęście super-produkcja HBO posiada wielu zadeklarowanych fanów. Dzięki nim Westeros jest jeszcze ciekawszym i bogatszym miejscem. Za przedstawicieli tej grupy trzeba uznać twórców kanału TheFineBros. Dwójka sympatycznych braci w około 8 minut przypomni wam wszystkie wątki, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem oglądania nowego sezonu „Gry o Tron”. Dzieje się z kolei naprawdę dużo.

Osobiście nie mogę doczekać się wątku karła Tyriona. Po zabójstwie swojego ojca uwielbiana przez wielu postać trafi w egzotyczne miejsce oraz pozna zupełnie nowych, niezwykle istotnych graczy w roszadach o żelazny tron. Po cichu liczę również na jeszcze więcej czasu antenowego przeznaczonego dla młodego Boltona – psychopata i sadysta wraz z ojcem tworzą przerażający duet i ciekawi mnie, czy producenci rozwiną te postaci jeszcze dokładniej.

Najbardziej ciekawi mnie jednak, czy serial wyprzedzi akcję z książek i czy pojawią się istotne różnice w historii.

Wiemy, że piąty sezon „Gry o Tron” skoncentruje się na akcji z dwóch ostatnich książek R. R. Martina. Problem polega na tym, że po „Uczcie dla Wron” i „Tańcu ze Smokami”… nie ma niczego. Pisarz przesunął premierę nadchodzących „Wichrów Zimy” na 2016 rok. Oznacza to, że jeszcze w 2015 roku, w czasie emisji piątego sezonu serialu dotrzemy do miejsca, w którym zatrzymali się również miłośnicy książek.

Tytan z Braavos – Gra o Tron
REKLAMA

Mówi się, że HBO zamierza pójść o krok dalej. Od dłuższego czasu po sieci krążą plotki, jakoby fani serialu mieli dostać „coś ekstra”. Nie wiadomo jednak czy będą to pierwsze fragmenty „Wichrów Zimy”, czy może autorska interpretacja wydarzeń przez producentów HBO. Nie miałbym nic przeciwko pierwszemu rozwiązaniu. Jeżeli pisarz do spółki ze stacją telewizyjną dobrze to rozwiążą, w 2016 roku do księgarni pobiegnie jeszcze więcej klientów, zachęconych wydarzeniami z serialu.

Premiera piątego sezonu serialu „Gra o Tron” będzie miała miejsce już 12 kwietnia! Zacieram ręce, organizuję zapasy popcornu i chipsów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA