REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wszystko, co wiemy o 2. sezonie serialu Wielkie kłamstewka

Serial Wielkie kłamstewka zatriumfował na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów. I zupełnie mnie to nie dziwi. To właśnie ta produkcja jest moim numerem jeden, jeśli chodzi o najlepsze seriale, jakie ukazały się w 2017 roku. W przygotowaniu 2. sezon serialu od HBO. Co o nim wiemy?

08.01.2018
16:47
wielkie klamstewka
REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły już prace nad kontynuacją Wielkich kłamstewek. Decyzja stacji spotkała się ze skrajnymi opiniami. Jedni uważają, że tak świetna seria zasługuje na ciąg dalszy. Inni są zdania, iż powstanie nowych odcinków nijak się ma do zamkniętej formy debiutanckiego sezonu opartego o książkę Liane Moriarty, która została wydana pod tym samym tytułem.

Mam mieszane uczucia co do nowych odcinków Wielkich kłamstewek.

Z jednej strony nie widzę potrzeby, by powiedzieć coś więcej. Serial HBO stanowi świetną, zamkniętą opowieść z doskonałym początkiem i finałem, które tworzą wyraźną klamrę. Nawet jeśli niektóre wątki nie zostały domknięte, widz ma pole do własnej interpretacji. Boję się, że 2. część serialu może być tylko skokiem na popularność, a także zepsuć odbiór telewizyjnego debiutu. Z drugiej zaś strony świetnie będzie dowiedzieć się, co słychać u bohaterek i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak potoczyły się ich losy. Czy kontynuacja produkcji jest dobrą decyzją, dowiemy się dopiero, kiedy zobaczmy ją ponownie na srebrnym ekranie.

Finałowy odcinek serialu Wielkie kłamstewka class="wp-image-82851"

2. sezon Wielkich kłamstewek - co wiemy?

Zmienił się reżyser serialu

Debiutancki sezon wyreżyserował Jean-Marc Vallée, znany z takich produkcji jak Witaj w klubie czy Dzika droga. Twórca nie zdecydował się na pracę przy kontynuacji produkcji. Sam reżyser przyznawał, że nie widzi potrzeby, by kręcić 2. sezon, ale jako jeden z powodów braku współpracy z dotychczasową ekipą nad tytułem podawany jest brak czasu i zaangażowanie w inne projekty. Jean-Marc Vallée został zastąpiony przez Andreę Arnold, która na swoim koncie ma takie seriale jak Transparent czy I Love Dick.

Pojawią się te same twarze

Wiadomo, że do obsady powrócą Nicole Kidman i Reese Witherspoon, które zagrają w produkcji i będą pełniły także rolę producentek serialu. Ponownie przywitamy także Laurę Dern. Nie wiadomo jeszcze, co z Shailene Woodley i innymi aktorkami i aktorami. Mam jednak nadzieję, że wszyscy odtwórcy ról pojawią się na planie.

W 2. sezonie powróci aktor, którego obecności byśmy się nie spodziewali - uwaga spoilery!

Ci z was, którzy oglądali Wielkie kłamstewka wiedzą, że pojawienie się Alexandra Skarsgårda na ekranie wydaje się wręcz niemożliwe. Postać, w którą wcielił się aktor, Perry Wright, została zamordowana. Aktor nie powiedział jednak jasno, że nie zagra w nowej serii. Być może jego postać zagości w retrospekcjach.

Nowy sezon będzie mieć tyle samo odcinków co pierwszy

2. sezon Wielkich kłamstewek będzie liczył siedem odcinków.

Za historię odpowie ten sam scenarzysta

David E. Kelley będzie odpowiedzialny - tak jak w przypadku pierwszej serii - za wszystkie siedem odcinków serialu. Podobno scenariusz powstał w oparciu o pomysł, który Kelly'emu podrzuciła autorka powieści Wielkie kłamstewka, Liane Moriarty.

W produkcji zobaczymy nową bohaterkę

REKLAMA

W nowym sezonie pojawi się nowa ważna postać. Będzie nią matka Perry'ego Wrighta, czyli teściowa bohaterki granej przez Nicole Kidman.

2. sezon Wielkich kłamstewek nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA