REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Książki wydawnictwa SQN w Amazon. Oszczędny posiadaczu Kindle, zapomnij o zakupach

O wejściu Amazon na polski rynek słyszę już co najmniej od roku, ale spodziewanej ekspansji ani widu, ani aromatu. Szkoda, bo sklep oprócz obfitości książek, muzyki i filmów handluje obiektami pożądania nowoczesnych czytelników - Kindle'ami. Wciąż musimy czekać na przesyłkę z zagranicy i przepychać się (czasem)z urzędem celnym. Wydawnictwo SQN postanowiło coś z tym zrobić i samo wyszło naprzeciw gigantowi z Seattle.

31.07.2013
12:05
Książki wydawnictwa SQN w Amazon. Oszczędny posiadaczu Kindle, zapomnij o zakupach
REKLAMA

SQN*) nie jest pierwszą polską oficyną, której e-booki można kupić przez amazońską księgarnię, lecz nikt dotąd nie zrobił tego na taką skalę. Nie znajdziemy tu pełnej oferty wydawnictwa, a tylko najpopularniejsze książki z serii biografii muzycznych i sportowych, i na dokładkę szczyptę beletrystyki. Wszystkie dostępne pozycje można znaleźć pod tym linkiem.

REKLAMA

A jak oferta prezentuje się cenowo? E-booki na Amazon z perspektywy Polaka nie należą do najtańszych, ale tym razem zostałem lekko zaskoczony. Poniżej przygotowałem krótkie zestawienie:

sqnamazonchart

Jak widać ceny  oscylują w granicach regularnych, znanych z polskich księgarni. To ciekawe, bo dotychczas polskojęzyczne pozycje były wyceniane znacznie drożej niż w krajowych serwisach.

Zakupy w Amazon mają tę zaletę, że wystarczy jedno kliknięcie, a e-book ląduje w Kindle'u. Jest też druga strona medalu, która moim zdaniem może zniechęcać do zaopatrywania się w książki SQN tą drogą:

  • wahania kursów dolara
  • wątpię, by promocje pojawiały się w takim natężeniu jak w polskich księgarniach (o ile w ogóle będą)
  • wątek patriotyczny - wspieranie polskich firm!
REKLAMA

Wydaje mi się, że wejście SQN na Amazon to po prostu rozwinięcie sieci dystrybucji o kolejny punkt, a nie zmiana dotychczasowych priorytetów. Liczę na odpowiedź polskich księgarni i jeszcze ciekawsze promocje.

*) Sine Qua Non; swoją drogą: w niektórych kręgach ten skrót ma zgoła inne znaczenie;).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA