REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co, gdzie i jak, czyli wyjaśnienie linii czasowej Sin City 2

Jeśli oglądaliście zwiastuny i czytaliście opisy "Sin City 2", a nie oglądaliście części pierwszej lub zostało wam po niej tylko mgliste wspomnienie, to istnieje duża szansa, że nie wiecie tak naprawdę, o co w tym wszystkim chodzi. Nie martwcie się, zanim pójdziecie jutro na premierę "Sin City 2: Damulka warta grzechu", rzućcie po prostu okiem na chronologiczny spis wydarzeń.

04.09.2014
21:46
Co, gdzie i jak, czyli wyjaśnienie linii czasowej Sin City 2
REKLAMA

Główny problem z "Sin City 2" jest taki, że jest to jednocześnie prequel i sequel, więc skomplikowana narracja filmu może przysporzyć bólu głowy. A dochodzi jeszcze kwestia zmiany aktorów – podyktowana fabułą – i sprawy mieszają się jeszcze bardziej. Dlatego też połączyłem rozdziały z pierwszego i drugiego "Sin City", układając je w jedną linię czasową. Pozwólcie jednak, że nie będę wyjaśniał wszystkich wątków i historii postaci. Wybaczcie mi również spojlery związane z pierwszą częścią, ale po prostu nie dało się inaczej. Ostatecznie możecie czytać wyłącznie nagłówki.

REKLAMA

Ten żółty drań (Sin City 2005)

ten żółty drań

W tym rozdziale Nancy Callahan (Makenzie Vega) jest małą dziewczynką, którą chce zgwałcić Roark Junior (Nick Stahl), syn senatora Roarka (Powers Boothe). Z opresji ratuje Nancy John Hartigan (Bruce Willis), detektyw zmierzający pewnym krokiem na emeryturę. Hartigan postanawia jednak przed zakończeniem kariery pomóc dziewczynce, niestety zostaje (wielokrotnie) postrzelony przez własnego partnera, Boba (Michael Madsen). Po wyleczeniu w szpitalu, Hartigan trafia do więzienia pod zarzutem molestowania nieletniej Nancy.

Hartigan miał spędzić za kratkami pewnie już resztę swojego życia, ale po ośmiu latach udaje mu się wyjść na wolność. Nieświadomy zagrożenia, były policjant udaje się do dorosłej już (striptizerki) Nancy (Jessica Alba) i tym samym doprowadza do niej żółtego i obrzydliwego Roarka Juniora. Koniec końców, Hartigan ostatecznie rozprawia się ze zmutowanym synem senatora i poświęca własne życie dla dobra dziewczyny.

Kolejna sobotnia noc (Sin City 2 2014)

kolejna sobotnia noc

Marv (Mickey Rourke) – siedzący przy barze - widzi jak Nancy wybiega za Johnem Hartiganem i kontynuuje spędzanie nocy przy alkoholu. Wydarzenia z tego rozdziału biegną równolegle do wydarzeń z Tego żółtego drania.

Damulka warta grzechu (Sin City 2 2014)

sin-city-a-dame-to-kill-for-is-both-good-and-disappointing-5a0c249c-4b29-437a-b393-12c8de72458a

Teraz przechodzimy do wątku tytułowej bohaterki, czyli Avy Lord (Eva Green) oraz (uwaga) Dwighta McCarthy’ego przed operacją plastyczną (czyli z twarzą Josha Brolina) i Marva. Dwight – detektyw, którego pasją są głównie kobiety – dostał kiedyś w pierś strzałą Amora i zakochał się po uszy w niebezpiecznej kobiecie… Avie. Jaka wygląda Eva Green wszyscy zdajemy sobie sprawę, więc nie ma co się dziwić biednemu detektywowi.

Lata przeminęły, ale nie miłość dlatego Ava prosi Dwighta (swojego ex) o pomoc w „uporaniu się” z mężem, Damienem Lordem, a ten godzi się i zabiera ze sobą Marva. Nie chcę już tutaj zbyt wiele zdradzać, ponieważ wkraczamy w miejsce akcji nowego filmu, dodam więc tylko, że na drodze Dwighta i Marva staje Manute, a z tym bohaterem wiąże się ważna zmiana. W pierwszym filmie (z 2005 roku) w roli Manute widzieliśmy Michaela Clarke Duncana, ale w związku ze śmiercią aktora, w tę postać wcielił się Dennis Haysbert. Ten wątek odbił się również czkawką dla Dwighta, który w wyniku zwrotu fabularnego musi poddać się operacji plastycznej, przez co będzie wyglądać jak Clive Owen z pierwszego filmu.

Długa kiepska noc (Sin City 2 2014)

długa kiepska noc

Senator Rourke ma niezbyt dobrą opinię na mieście, dlatego zalazł za skórę wielu mieszkańcom Miasta Grzechu, m.in. Johnny’emu (Joseph Gordon-Levitt). Młody hazardzista zawdzięcza senatorowi nieprzyjemne fizyczne obrażenia i utratę bliskiej osoby, dlatego postanawia się zemścić.

Ostatni taniec Nancy (Sin City 2 2014)

sincitythumb

W tym rozdziale występują Nancy, Marv i senator Rourke. Striptizerka i lokalny brutal łączą siły, aby pomścić swojego wspólnego (martwego od dawna) przyjaciela.

Akcja z Ostatniego tańca Nancy może dziać się równocześnie z wydarzeniami z Długiej kiepskiej nocy.

Trudne pożegnanie część 1 (Sin City 2005)

trudne pożegnanie sin city

Po tym jak Goldie (prostytutka, która przespała się z Marvem) zostaje zamordowana przez Kevina (Elijah Wood), Marv wyrusza na krwawą zemstę. Ślady prowadzą do kardynała Roarka (Rutger Hauer), który chronił kanibala Kevina. Gdy Marv trafia na farmę Roarków, rozprawia się z mordercą Goldie oraz kardynałem.

Krwawa jatka (Sin City 2005)

Rosario-Dawson-Sin-City

Po tym jak policjant Jackie (Benicio del Toro) zostaje "zastrzelony" w dzielnicy Old Town, pokój między – pracującymi w tym rejonie – prostytutkami zostaje zerwany. Na pomoc prostytutkom przybywa Dwight (Clive Owen), który ma zająć się ciałem Jackiego. Ze względu na dawną (bliską) relację detektywa z przywódczynią prostytutek Gail (Rosario Dawson), detektyw wpada po uszy w kłopoty i środek walki między najemnikami (z Manute na czele) i prostytutkami.

Trudne pożegnanie część 2 (Sin City 2005)

REKLAMA
mickey-rourke-sin-city-marv

Marv ginie na krześle elektrycznym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA