REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Xavier Dolan zapowiada nowy film. "The Death and Life of John F. Donovan" idzie w odstawkę

Xavier Dolan to niezwykle uzdolniony, francuskojęzyczny twórca, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka naprawdę udanych filmów. W ubiegłym roku zachwycaliśmy się jego ostatnim filmem "Mama", który postawił wysoką poprzeczkę przed jego reżyserem. Już niedługo przekonamy się, czy kolejny film Dolana sprosta wymaganiom jego fanów.

30.04.2015
11:00
Xavier Dolan kręci nowy film. Inny niż początkowo zapowiadał
REKLAMA
REKLAMA

Choć reżyser początkowo zapowiadał, że zajmie się pierwszym w swoim życiu filmem anglojęzycznym, "The Death and Life of John F. Donovan", w którym pojawić się miały wielkie gwiazdy kina, takie jak Kathy Bates, którą w tym roku zobaczymy w 5 sezonie "American Horror Story", Kit Harington, znany z serialu "Gra o tron" czy Susan Sarandon, niezmiennie kojarzona z rolą Louise w kultowym filmie "Thelma i Louise", ten nie dojdzie na razie do skutku. Jednak zamiast przerwy Dolan zabierze się za nakręcenie kolejnej produkcji francuskojęzycznej. W jej obsadzie znajdą się międzynarodowe sławy francuskiego kina, takie jak Vincent Cassel (ostatnio mogliśmy zobaczyć go w filmie "System" z Tomem Hardy w roli głównej" i Lea Seydoux (świetna rola w "Życiu Adeli").

REKLAMA
tom xavier dolan

Nowy film młodego reżysera ma być oparty na sztuce "Juste la fin du monde" autorstwa Jean-Luca Lagarce’a. Historia opowiada o trzydziestokilkuletnim Louisie, który po długiej nieobecności wraca do swego rodzinnego domu. Ostatni raz gościł w nim, kiedy zmarł jego ojciec. Louis przyjeżdża, by podzielić się z najbliższymi straszną nowiną - jest śmiertelnie chory i zostało mu raptem kilka miesięcy życia. Podczas jego wizyty przeszkodą w nawiązaniu relacji stają się sprawy z przeszłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA