REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Yahoo wyprodukuje cztery seriale. Rośnie konkurencja dla Netfliksa?

Yahoo chce stać się poważnym graczem na rynku wielkich platform streamingowych. Prawdopodobnie zacznie od wyprodukowania czterech autorskich seriali internetowych. Czy wkrótce Yahoo Screen będziemy wymieniać jednym tchem z takimi serwisami jak Netflix, Amazon i Hulu? 

07.04.2014
10:54
Yahoo wyprodukuje cztery seriale. Rośnie konkurencja dla Netfliksa?
REKLAMA

Klamka jeszcze nie zapadła, ale jak donosi The Wall Street Journal, wielce prawdopodobne jest, że produkcja czterech programów ruszy już niedługo. Wszystkie mają mieć komediowy charakter, a ich sezony składać się będą z dziesięciu odcinków. Każdy z nich powinien trwać około trzydziestu minut i mieć budżet w wysokości od 700 tys. do kilku milionów dolarów. Ich realizacji podejmą się ludzie z doświadczeniem telewizyjnym.

Jeżeli sprawę uda się sfinalizować (a póki co nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej), seriale zostaną udostępnione na platformie Yahoo Screen. To ważny krok w stronę jej rozwoju, ale na pewno nie jedyny, który trzeba wykonać. Przed Yahoo jeszcze długa droga, zanim stanie się poważnym konkurentem dla Netfliksa bądź Amazona. Starczy choćby porównać dostępność aplikacji - Yahoo Screen dysponuje tylko wersją na iOS, a Netfliksem możemy się cieszyć nawet na konsolach Xbox 360 czy Playstation. Ubogo na ten moment wypada też oferta YS, na którym znajdziemy to samo, co jest na YouTube plus kilka niezbyt ciekawych autorskich produkcji. I kiedy na Netfliksie możemy obejrzeć na przykład wszystkie sezony serialu "Breaking Bad", Screen pozwoli nam co najwyżej rzucić okiem na jego zwiastuny.

REKLAMA

Tak czy inaczej, dla nas, potencjalnych widzów, ruch Yahoo to dobra wiadomość. Nowy konkurent może trochę namieszać na rynku i zmusić stare serwisy do podjęcia zdecydowanych działań. Kto wie, może przyspieszy wejście Netfliksa do Polski. A nawet jeżeli z wielkich ambicji niewiele wyjdzie, zawsze jest szansa, że dostaniemy przynajmniej cztery nowe, udane produkcje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA