REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Yellow Fever" - świetna animacja, która pokazuje, jakiej globalizacji ulega piękno

"Yellow Fever" to ciekawy, krótkometrażowy obraz będący połączeniem filmu i animacji. Dzieło autorstwa Ng'endo Mukii swoją premierą miało na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen w maju 2013 roku. 

26.03.2015
11:07
Yellow Fever to świetna animacja o globalizacji kanonu piękna
REKLAMA
REKLAMA

Od tamtej pory "Yellow Fever" zdobył wiele nagród, na przykład w roku 2014 w Stanach Zjednoczonych na Black Star Film Festival w kategorii najlepszy krótkometrażowy film eksperymentalny oraz w tym samym roku na organizowanym w Polsce festiwalu AfryKamera w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

"Yellow Fever" to opowieść o kanonie piękna. O tym, jak rasa i kolor skóry wpływa na postrzeganie drugiego człowieka. To animacja, pokazująca jak piękno, jego idea ulega globalizacji i jakie wyzwania stawia to przed różnymi kulturami i jednostkami, które zauważają, że różnią się od idealnych kobiet w telewizji.

Jak pisze autorka "Yellow Fever":

W moim filmie skupiam się na tym jak Afrykanki postrzegają same siebie, korzystając z ich wspomnień, wywiadów z nimi. Używam różnych technik by pokazać to z jakim chorym obrazem samych siebie ja i wiele innych osób dorasta.

Ng'endo Mukii jest Kenijką, która swój czas spędza pomiędzy Nairobi a Tsavo. Je pasją jest filmowanie, robienie zdjęć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA