REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

„Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne bajki za darmo. Najciekawsze kanały z kultowymi kreskówkami na YouTube

Każdy z nas ma swoją ukochaną bajkę dzieciństwa. Często, żeby je obejrzeć musieliśmy jednak toczyć walkę o pilota. Współczesne dzieci nie mają tego problemu. Wystarczy zajrzeć na YouTube'a, gdzie pełno jest legalnych kanałów z kultowymi kreskówkami za darmo.

01.04.2019
20:41
youtube bajki dla dzieci
REKLAMA
REKLAMA

Bajki to nieodłączna część dzieciństwa. Dla wielu najmłodszych oglądanie kreskówek oznacza nie tylko pierwsze zetknięcie z czarodziejskim światem wyobraźni, ale też możliwość poznania pasjonujących historii i legendarnych bohaterów. Coraz częściej bajki można znaleźć legalnie w internecie i to bez żadnych opłat, związanych choćby z abonamentem VOD. Na platformie YouTube nie brakuje kanałów zarówno z kultowymi polskimi produkcjami sprzed lat, jak i miejsc ze współczesnymi bajkami pochodzącymi z zagranicy.

YouTube bajki dla dzieci - Najlepsze kanały z kreskówkami dla najmłodszych:

Oficjalny kanał na YouTubie legendarnego polskiego studia bajek dla dzieci uaktywnił się w ostatnich kilkunastu dniach. Do serwisu trafiły pełne odcinki filmów i seriali rysunkowych. Fani dawnego stylu animacji mogą szykować się na maratony „Reksia”, „Porwania Baltazara Gąbki”, „Przygód Bolka i Lolka” czy „Podróży Kapitana Klipera” u boku swoich pociech.

Światowa popularność świnki Peppy to fakt nie do podważenia. Udowadnia to również polski kanał bajki na YouTubie, który może pochwalić się liczbą aż 440 tys. subskrybentów. Niektóre z kreskówek z Peppą obejrzane zostały ponad milion razy. Przygody rezolutnej bohaterki i jej rodziny najzwyczajniej w świecie przemawiają do widzów, nie tylko tych najmłodszych. Co więcej, na kanale dostępne są też odcinki innego popularnego serialu pt. „Pidżamersi”.

Przez wiele lat o uwagę dzieci w PRL-u rywalizowało ze sobą kilka polskich studiów specjalizujących się w różnych rodzajach animacji. Studio Miniatur Filmowych mogło pochwalić się przede wszystkim takimi produkcjami jak „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, „Proszę słonia” czy „Piesek w kratkę”. Oprócz nich dzieci będą mogły znaleźć na youtubowym kanale studia również inne kultowe seriale animowane z tamtych lat oraz współczesne bajki i programy edukacyjne.

Łódzkie studio Se-ma-for to prawdziwa legenda branży. Specjalizuje się w filmach animowanych dla osób w każdym wieku. Oficjalny kanał Se-ma-fora na YouTubie oferuje widzom m.in. odcinki serii „Parauszek i przyjaciele” oraz wielu krótkometrażowych filmów animowanych z nagrodzonym Oscarem „Piotrusiem i wilkiem” na czele. Co ważne, firma udostępnia też specjalne wersje swoich filmów z komentarzem audiodeskrypcyjnym dla niewidzących.

Nie samymi bajkami znad Wisły żyje człowiek. Dlatego jedną z najpopularniejszych platform dla dzieci na YouTubie jest rodzima wersja Disney Junior. Kanał oferuje fragmenty popularnych filmów wytwórni oraz seriali pokazywanych w telewizji, krótkie spoty związane ze słynnymi bohaterami, a także filmy krótkometrażowe, karaoke i programy edukacyjne. Disney od dekad cieszy się olbrzymią popularnością wśród najmłodszych i przy takim ogromnie programów łatwo zrozumieć dlaczego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA