REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Nielimitowany YouTube na Dzień Ojca. Coś więcej niż tylko sport i motoryzacja

Dzisiaj Dzień Ojca! Z tej okazji dokonałem przeglądu zasobów polskiego YouTube'a, szukając ciekawych, wartościowych oraz solidnie zrealizowanych treści, które bez wstydu można polecić ojcom korzystającym z nielimitowanego transferu wideo w smartfonie. Liczycie na sport, motoryzację i głupie filmiki? Na szczęście polski YouTube skrywa również znacznie ciekawsze treści.

23.06.2017
15:09
Nielimitowany YouTube na Dzień Ojca - najlepsze kanały dla mężczyzn
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj świętujemy nie tylko zakończenie roku, ale również inną bardzo ważną okoliczność. 23 czerwca powinniśmy więcej czasu poświęcić naszym staruszkom. Pomóc umyć samochód, pograć razem w kosza, albo zaprosić przed konsolę. Może nawet dać wygrać 2:0. To zrobicie bez naszego udziału. My - tropiciele internetowych świeżynek - mamy dla was jeszcze jedną przydatną rzecz: przegląd ciekawych, wartościowych oraz solidnie zrealizowanych treści, które bez wstydu można polecić waszym ojcom. No i obejrzeć je razem z nimi. A zatem:

Zacznijmy od czegoś pokrzepiającego. Jak się okazuje, na YouTube swoje treści publikują nie tylko osoby bez dowodu osobistego. Pocieszająca może być obecność  doskonale znanego aktora, jakim jest Cezary Pazura. Artysta prowadzi na YouTube swój osobisty kanał, w którym łączy prywatne przeżycia z polskim kinem, branżowymi anegdotami oraz filmową kuchnią.

Cezary Pazura to jeden z wielu kanałów „dla starszych”, w którym przed kamerą siada mężczyzna w marynarce, który potrafi przez kilkanaście minut mówić bez idiotycznych wstawek, wkrętów, pranków, czelendży i innych potworności, które przeżerają YouTube’a. Pazura publikuje arcy-ciekawe treści. Aktor mówi co sądzi o reżyserach, daje rady dotyczące warsztatu, zdradza kulisy produkcji i rozmawia ze znamienitymi gośćmi.

Czy można być jednocześnie nad wodą oraz na YouTube? Jak się okazuje, można. Wędkarstwa Tuba to najbardziej dojrzały, najciekawiej prowadzony program o wędkarstwie jakie znalazłem na platformie z filmami wideo. Jest prowadzony przez bardzo zgraną ekipę, która żyje pasją do tego, co robi.

Wędkarska Tuba znacząco wyróżnia się na tle innych polskich kanałów poświęconych tej samej tematyce. Nie ma tutaj zbędnych wulgaryzmów, tak zwanych „baletów nad wodą”, chamstwa oraz prostactwa. Prowadzący są przyjemni, a do tego czuć, że ktoś cały czas czuwa nad jakością oprawy.

Teraz polecę banalnym schematem. Testosteron, konie mechaniczne, przebieg, naciąg i tak dalej. Dwa najpopularniejsze i najciekawsze kanały motoryzacyjne na YouTube to KicksterTV oraz Miłośnicy czterech kółek. Niestety, moja znajomość samochodów ogranicza się do nawigacji kierującej na warsztat, więc nie jestem w stanie ocenić rzetelności obu twórców.

KicksterTV to kanał z treściami bardziej dynamicznymi, skondensowanymi i okraszonymi lekką dawką humoru. Miłośnicy czterech kółek to już kanał z większą dozą przemyśleń, wspomnień oraz monologów autora do kamery. Obaj twórcy prezentują odmienną filozofię podejścia do tematu, przez co obaj wydają się warci waszego czasu.

Kanał stworzony z myślą o domowych majsterkowiczach, konstruktorach i budowniczych, ale także leniwcach lubiących ułatwiać sobie życie. Panowie odpowiedzialni za 5 Sposobów na… doradzają w niezwykle szerokim zakresie, od gotowania, przez domową siłownię, kończąc na alternatywnych źródłach energii. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Wielkim plusem kanału jest to, że jego twórcy stale trzymają rękę na pulsie. Gdy zbliża się Dzień Kobiet dostajemy kreatywne pomysły na prezenty. W okresie Świąt Bożego Narodzenia powstaje odcinek dotyczący alternatywnych choinek. Wielkanoc to z kolei niecodzienne pomysły na malowanie świątecznych Jajek.

Na koniec perełka, którą sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chociaż Łączy nas piłka to oficjalny kanał YouTube Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie spodziewajcie się na nim nudnych, oderwanych od ziemi materiałów reklamowych gloryfikujących PZPN. Łączy nas piłka jest nowoczesnym projektem, który daje fanom footballu dostęp do treści niedostępnych nigdzie indziej.

REKLAMA

Kamera PZPN dociera tam, gdzie nie docierają operatorzy prywatnych stacji telewizyjnych. Na kanale znajdują się bardzo ciekawe materiały zakulisowe, które stanowią świetne dopełnienie tradycyjnych relacji sportowych znanych z telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA