REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Pasjonaci historii będą w siódmym niebie. Nieprzebrane ilości archiwalnych materiałów trafiły na YouTube

Na kanałach AP Archive oraz British Movietone na YouTube udostępniane są właśnie tysiące godzin archiwalnych materiałów filmowych. W sumie, gdyby chcieć obejrzeć każdy z nich, potrzebne będzie grubo ponad milion minut. Macie wolną chwilę? 

23.07.2015
16:03
Pasjonaci historii będą w siódmym niebie. Nieprzebrane ilości archiwalnych materiałów trafiły na YouTube
REKLAMA
REKLAMA

AP Archive i British Movietone od kilku dni uploadują swoje filmowe archiwa na youtubowe kanały. Proces ten potrwa jeszcze trochę, niemniej ich lwia część jest już dostępna do oglądania. Najwcześniejsze z nich pochodzą z roku 1895. Jeśli chodzi o przekrój tego, co można tam znaleźć, to jest on tak szeroki, że praktycznie niemożliwy do omówienia. Doniosłe wydarzenia z historii ludzkości, wielkie konflikty, sport, kataklizmy, zamieszki, słynne przemowy - słowem, wszystko, czego byliśmy świadkami w XX wieku, uznawanym za najbardziej burzliwe stulecie w naszych dziejach.

Ci zaś, którzy wielkiej historii mają po dziurki w nosie, też znajdą coś dla siebie. Wśród filmów znaleźć można również zupełnie błahe, na których zobaczyć można po prostu jak żyło się kilkadziesiąt lat temu, co uchodziło wówczas za szczytowe osiągnięcie techniki albo co budziło - niezrozumiałe dziś - emocje. Można także zwyczajnie... pooglądać sobie zwierzątka, bowiem i tego typu nagrań nie brakuje. Tak, z kotami w roli głównej też. AP Archive i British Movietone wiedzą, czego potrzeba w Internecie.

REKLAMA

Wszystkie materiały można oglądać bezpłatnie, niemniej by móc wykorzystać je przy swoich produkcjach należy zdobyć odpowiednią licencję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA