REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

YouTube Music stawia na twoje ulubione piosenki. W usłudze pojawiły się nowe rodzaje playlist

YouTube Music startuje ze spersonalizowanymi playlistami. Składanki My Mix mają zawierać ulubione piosenki użytkowników, a także potencjalne ulubione piosenki użytkowników. Nie jest to jedyna nowość jaką usługa nas zaskoczy. 

09.11.2020
21:45
youtube music my mix spotify daily mix
REKLAMA
REKLAMA

Już od dzisiaj w YouTube Music można korzystać z nowego rodzaju playlist. Idea składanek My Mix jest prosta. Mają do nich trafiać z jednej strony ulubione piosenki użytkowników, jak i nowe utwory, które mogą przypaść im do gustu. Mają one odzwierciedlać gusta subskrybentów i pozwolić im zatopić się w konkretnych muzycznych gatunkach czy klimatach. Brzmi znajomo? Bardzo słusznie

My Mix wydaje się youtube'ową wersją playlist Daily Mix dostępnych w Spotify.

Różnica między dwiema usługami leży jednak w ilości. Składanek Daily Mix jest maksymalnie sześć, jak czytamy na blogu YouTube'a, My Mixów jest natomiast siedem. Pojawiają się one na ekranie głównym YouTube Music. Wystarczy kliknąć w tę, która nas zainteresuje i można cieszyć się składanką ulubionych utworów.

Wraz ze startem My Mix włodarze serwisu postanowili zmienić nazwę playlist dotychczas znanych jako Your Mix na My Supermix. Ma to wpłynąć na przejrzystość usługi, a także zminimalizować ryzyko wywołania konfuzji w użytkownikach. Funkcja jednak jest tak sama. Składanka ma zapewniać eklektyczne doznania muzyczne, łącząc w sobie wszystkie ulubione klimaty i gatunki subskrybentów.

To wciąż nie wszystko.

REKLAMA

Włodarze YouTube Music postawili na ułatwienia i personalizację. Teraz w serwisie pojawiają się również playlisty idealnie nadające się do słuchania podczas codziennych czynności. Na ekranie głównym można już wybierać między składanką do ćwiczeń, skupienia, relaksu czy uspokojenia emocji.

Jak czytamy na portalu TechCrunch, klikając w daną playlistę na ekranie głównym, zostaniemy przeniesieni na stronę zawierającą szereg składanek idealnych do wybranej przez nas czynności czy nastroju. Znajdą się w nich zarówno utwory, które dobrze znamy, jak i te rekomendowane przez serwis.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA