REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

YouTube to nie tylko śmieszkowanie przed kamerą

Wielu internautów deprecjonuje wartość YouTube i działalność youtuberów, twierdząc, że ta sfera Internetu ogranicza się do śmiesznych filmików. Komentarze, które odnoszą się do zarobków internetowych osobowości czy ich działalności pełne są negatywnych opinii. Polski YouTube to bardzo kontrowersyjne środowisko - niektórzy użytkownicy budują milionowe społeczności fanów skupionych wokół youtuberów, inni internauci twierdzą, że na rodzimym poletku nie ma żadnych wartościowych treści. Ci ostatni niech przekonają się, jak bardzo mogą się mylić.

05.02.2015
15:23
Czy YouTube to tylko śmieszkowanie?
REKLAMA
REKLAMA

Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, w którym w przystępny i interesujący sposób wyjaśnia widzom różne pojęcia, zagadnienia oscylujące wokół tematyk naukowej i historycznej, opublikował dziś post, pokazujący, że działalność youtuberów naprawdę może być przydatna. Że to nie tylko "głupie filmiki", a także treści wartościowe.

Jakiś czas temu Kotarski na swoim kanale opublikował odcinek, dotyczący udaru mózgu. Dziś dostał wiadomość od fana, który wyjaśnia, że to właśnie dzięki temu wideo rozpoznał pierwsze objawy choroby i zaczął leczenie.

//

List od widza to głos pokazujący, że YouTube ma wpływ na wielu młodych ludzi, którzy to właśnie w serwisie wideo spędzają swój wolny czas. Zresztą dane mówią same za siebie. Według ostatniego badania IRCenter, które zostało przeprowadzone w ubiegłym roku, wynika, że YouTube jest najpopularniejszym medium wśród aktywnych internautów. 92% badanych korzysta z YouTube przynajmniej raz w miesiącu.

REKLAMA

Popadanie w patos i melancholię na pewno nie przysporzy youtuberom więcej fanów, ale warto czasem przychylniejszym okiem spojrzeć na niektóre treści. Jasne, są wśród nich i te niewarte polecenia, ale są też takie, które bronią się jakością zarówno merytoryczną jak i sposobem przygotowania. Ale są i takie, które mogą mieć istotny wpływ na nasze życie. Nawet, jeżeli mają charakter rozrywkowy. Bo rozrywka niekoniecznie musi oznaczać głupie śmieszkowanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA