REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy już, kiedy zobaczymy nowe Z Archiwum X

No dobrze, może to nie jest najprecyzyjniejsza z dat, ale przynajmniej po raz pierwszy telewizja Fox coś ogłosiła oficjalnie. Mulder i Scully wrócą na nasze wyświetlacze już w przyszłym roku.

15.05.2017
18:34
Z Archiwum X data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, mój ukochany serial, jakim jest Z Archiwum X, nie przetrwał za dobrze swojego wznowienia. Nakręcone po wielu latach od zakończenia „starego” serialu nowe odcinki… no dobrze, może nie były złe. Jednak daleko im było do poziomu sprzed lat, na dodatek w dość ordynarny sposób żerowały na nostalgii ze strony fanów.

Nostalgia ta jednak była bardzo silna. Pomimo iż nie jestem odosobniony w swoim rozczarowaniu serialem, a głosów krytyki było całkiem sporo, to zgromadził on olbrzymią publiczność przed telewizorami. Zamówienie kolejnych odcinków przez Fox było więc nieuniknione.

To nie będzie 11 sezon Z Archiwum X, a kontynuacja dziesiątego.

W zasadzie to pewna formalność, bo dla widza nie ma to większego znaczenia, ale to ogłoszenie może oznaczać, że 11 sezon przedłużenie dziesiątego sezonu będzie bezpośrednio nawiązywało do cliffhangerów, z jakimi nas zostawił ostatni wyemitowany odcinek.

Do wyemitowanych już sześciu odcinków dołączy kolejne dziesięć. W rolach głównych wystąpią, a jakże, Gillian Anderson i David Duchovny. Serialem nadal kierować będzie Chris Carter, twórca oryginału.

Informacja prasowa Foksa mówi o premierze w 2018 roku.

REKLAMA

Niestety, to wszystko, co o niej mówi. Można jednak zgadywać, że pierwszy odcinek zostanie wyemitowany już pod koniec stycznia. Co prawda, jedyną przesłanką na to wskazującą jest fakt, że pierwszy odcinek 10 sezonu również został w podobnym czasie wyemitowany i jest to przesłanka dość marna.

Mimo rozczarowania dotychczasowymi próbami wznowienia serialu i tak nie mogę się doczekać. Carter i jego zespół z pewnością czytali krytykę ze strony fanów. Bardzo możliwe, że wzięli sobie ją do serca. Zwłaszcza, że pierwsze 9 sezonów serialu to jedna z fajniejszych rzeczy, jaka wydarzyła się w historii telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA