REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Walter Skinner nie opuści Muldera. Mitch Pileggi w obsadzie Z Archiwum X

Kluczowa drugoplanowa postać serialu Z Archiwum X pojawi się również w realizowanym właśnie 11 sezonie. Były szef Muldera i Scully przecież nie mógł zostawić ich bez opieki.

20.07.2017
19:50
Z Archiwum X Mitch Pileggi
REKLAMA
REKLAMA

Choć Z Archiwum X to przede wszystkim agenci Fox Mulder i Dana Scully, to w serialu nie brakowało fantastycznych roli drugoplanowych. Najciekawszą kreacją jest ta stworzona przez Williama B. Davisa (bezimienny człowiek palący papierosy), ale nie zapominajmy też o Wolnych Strzelcach, Kryceku, informatorach Muldera czy dyrektorze Skinnerze, w którego wcielił się Mitch Pileggi.

Skinner przeszedł ciekawą ewolucję wraz z biegiem serialu. Uwaga, spoilery. Z początku traktował Muldera jak szkodliwe i śmierdzące jajko, by z czasem zrozumieć, że w szaleństwie tego człowieka kryje się metoda. A może nawet i sens. W ostatnich sezonach stał się sojusznikiem pary agentów i niejednokrotnie ryzykował życie w ich obronie. Koniec spoilerów.

Mitch Pileggi oficjalnie w obsadzie 11 sezonu Z Archiwum X

Jak podaje serwis Deadline, Pileggi był trzecim aktorem – po Davidzie Duchovnym i Gillian Anderson – który podpisał kontrakt z producentami 11. sezonu. Po raz ostatni, zanim serial wznowiono, widzieliśmy go w filmie pełnometrażowym łączącym dziewiąty i dziesiąty sezon serialu. Filmie, niestety, fatalnym. Nie dziwię się entuzjazmowi aktora by wrócić do swojej roli: Walter Skinner to była jego kreacja życia.

REKLAMA

Pileggi nie miał szczęścia w swojej karierze. Zanim trafił do Z Archiwum X grał niewielkie, drugo- i trzecioplanowe role między innymi w Powrocie żywych trupów 2 czy Nagim instynkcie. Z Archiwum X również nie przyczyniło się do znacznych postępów w jego karierze. Pamiętać go możemy z ról drugoplanowych w Chirurgach czy Synach Anarchii. Miał też stałą rolę w serialu Dallas i to… w zasadzie tyle.

Ciekaw jestem bardzo jego powrotu w Z Archiwum X, i samego 11. sezonu. Poprzednia seria pozostawiała zbyt wiele do życzenia. Na szczęście zawsze możemy go uznać za wypadek przy pracy. Zwłaszcza że Z Archiwum X, jako całość, uważam za najlepszy serial w historii telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA