REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Z Archiwum X" - kolejne fakty dotyczące nowego sezonu ujawnione

Do premiery pierwszego odcinka nowej serii "Z Archiwum X" pozostały trzy dni. Im bliżej tej daty, tym bardziej niecierpliwi stają się fani wyglądający powrotu legendarnego serialu. Wszyscy oni mogą chwilowo zaspokoić ciekawość - dziennikarzom "Entertainment Weekly's" udało się dotrzeć do kilku zupełnie nowych informacji na temat tej produkcji. 

21.01.2016
10:35
Z Archiwum X - kolejne fakty dotyczące nowego sezonu ujawnione
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od najważniejszych wieści, potwierdzających wcześniejsze spekulacje. Nowa, bardzo krótka, bo składająca się raptem z sześciu odcinków seria, będzie zamkniętą historią, jednak z otwartą na oścież furtką do stworzenia ewentualnej kontynuacji. Ostatni odcinek ma kończyć się gigantycznym cliffhangerem, który sprawi, że widzowie w napięciu będą oczekiwać ciągu dalszego. I - o ile tylko wyniki oglądalności okażą się satysfakcjonujące - ten ciąg dalszy otrzymają.

Co ciekawe, twórcy nowego "Z Archiwum X" zamierzają stopniowo budować napięcie i nie odkrywać wszystkich kart zbyt szybko. Oznacza to, że pilot serialu będzie... najmniej udanym odcinkiem całej serii: z dość powolną akcją i licznymi dialogami, wprowadzającymi widzów do fabuły. Z każdym kolejnym odcinkiem ma być coraz bardziej dramatycznie i dynamicznie. Szczegóły intrygi pozostają nieujawnione, wiadomo jednak, że w produkcji wykorzystane zostaną takie wątki jak na przykład globalne ocieplenie, szpiegostwo NSA, smugi chemiczne (chemtrails), ataki terrorystyczne i militaryzacja służb policyjnych, wszystkie - w jakiś sposób - ze sobą powiązane.

REKLAMA
z archiwum x class="wp-image-55523"

W rozmowie z dziennikarzami EW Chris Carter potwierdził też, że w nowym sezonie "Z Archiwum X" powrócą bohaterowie uznawani za zmarłych - Palacz (aka Cigarette Smoking Man, The Smoking Man, Cancer Man, CSM, C-Man) oraz Samotni Strzelcy (The Lone Gunmen). Światowa premiera serialu zapowiedziana jest na 24 stycznia 2016 roku. W Polsce będziemy mogli obejrzeć pilot już dzień później, w poniedziałek 25 stycznia o 21:00 na antenie kanału FOX Polska. Drugi odcinek wyemitowany zostanie we wtorek 26 stycznia o godz. 22:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA