REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z planu: "Hobbit: Bitwa pięciu armii", reż. Peter Jackson (2014)

Ostatnia część nowej trylogii Petera Jacksona dobiega końca. Choć pojawia się całkiem sporo głosów krytycznych odnośnie kolejnej części przygód Bilbo (Martin Freeman), fani Tolkiena raczej nie przepuszczą okazji by i tak sprawdzić, jak twórcy zakończyli trylogię o Bilbo Bagginsie. Pomyśleć, że od pierwszej adaptacji dzieła Tolkiena minęło już 13 lat.

19.12.2014
15:09
hobbit bitwa pieciu armii
REKLAMA
REKLAMA

Za kulisami

Po obejrzeniu tak spektakularnych filmów jak trylogia pt. "Władca pierścieni" czy  dwie poprzednie części "Hobbita" bardzo często pojawia się w naszych głowach pytanie... "Jak oni to zrobili?". W taki momentach bardzo przydatne są wszelkie materiały zakulisowe, które pokazują pracę na planie. Jeżeli jednak nie lubicie psuć sobie magii kina, nie powinniście oglądać powyższego filmu. Poniższa wersja jest trochę krótsza, ale zawiera za to zdjęcia (często selfie) z planu i aktorów w strojach swoich postaci.

Co musimy wiedzieć przed pójściem do kina?

Z uwagi na to, że "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" rozpoczyna się tam, gdzie skończyło się "Pustkowie Smauga", odradzałbym pójście 25-go grudnia do kina bez zapoznania się z fabułą poprzednich części. Jednak w krótkim, ogólnym zarysie sprawy wyglądają tak, że Thorin oraz jego dzielne krasnoludy po tym jak zwerbowali Bilbo Bagginsa (hobbita, mieszkańca Bag End) do swojej kompanii, wyruszyli w podróż, aby odzyskać z łap smoka Smauga utracone ziemie przodków oraz swój majątek. W "Pustkowiu Smauga" drużyna Thorina po dotarciu do Ereboru, budzi potężne smoczysko, które wpada w gniew i jednocześnie sprowadza nieszczęście na mieszkańców pobliskiego miasta, Esgaroth. W tym miejscu kończy się część druga.

REKLAMA
THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES

Na horyzoncie pojawia się jednak jeszcze straszliwszy problem, mianowicie Sauron (potężny antagonista znany z "Władcy Pierścieni") wysyła pod wodzą Bolga armię goblinów i wargów. Wojska maszerują z Gór Mglistych prosto na tereny Samotnej Góry, czyli tam, gdzie przebywa drużyna Thorina. Ludzie, elfy i krasnoludy będą musieli połączyć się, by zmierzyć z siłami zła. Wydarzenia te dzieją się 60 lat przed akcją z "Władcy Pierścieni".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA