REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Najlepsze zabójcze historie, jakie usłyszysz w Storytel

Kto nie lubi mrocznych historii i kryminałów? Podążanie za zabójcą, który jest zawsze krok do przodu to fascynująca podróż pełna zasadzek. W Storytel w ramach miesięcznego abonamentu możecie posłuchać mnóstwo zabójczych historii. Oto najlepsze z nich.

27.05.2016
19:49
Najlepsze zabójcze historie, jakie usłyszysz w Storytel
REKLAMA
REKLAMA
cichym-scigalam-go-lotem class="wp-image-68070"

Jedna z wielu świetnych powieści napisanych przez Joe Alexa, czyli tak naprawdę Macieja Słomczyńskiego. To jedna z pierwszych książek tego autora, jaką miałam przyjemność przeczytać i która przyczyniła się do mojej fascynacji twórczością polskiego pisarza. Jak zawsze u Alexa mamy zagadkę z misternie utkaną intrygą, która żywo angażuje czytelnika. Pewnego dnia w Londynie umiera Sir Gordon Bedford. Bedford to znakomity ekonomista i entomolog. Wydaje się, że mężczyzna popełnił samobójstwo - znaleziono przy nim list pożegnalny, w którym przyznaje się do popełnienia pewnych oszust. W tym wszystkim jest jednak jakiś chaos - okazuje się, że Bedford pozostawił nie jeden a dwa listy, z tym, że w tym drugim podaje zupełnie inne przyczyny swojego samobójczego aktu... Joe Alex, wybitny detektyw i pisarz znowu będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Czy pozna prawdę?

pies-baskervillow class="wp-image-68071"

Któż nie zna jednej z najsłynniejszych książek Arthura Conan Doyle'a, pisarza, który wymyślił postać znakomitego i nieomylnego detektywa, Sherlocka Holmesa. Ród Baskervillów jest w niebezpieczeństwie. Prawdopodobnie nad męskimi członkami rodziny wisi klątwa - ci od pokoleń giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Za śmierć mężczyzn obwinia się straszliwego psa, który czyha na ich życie. Sherlock Holmes nie wierzy jednak w takie wytłumaczenie tej historii. Wraz ze swoim wiernym kompanem Watsonem postanawia odkryć prawdę i ocalić ostatniego potomka rodu Baskervillów.

zbrodniarz-i-panna class="wp-image-68073"

"Zbrodniarz i panna" to świetna powieść autorstwa Kazimierza Kwaśniewskiego, pod pseudonimem którego kryje się Maciej Słomczyński. Małgorzata, zupełnie przypadkowa dziewczyna, jest świadkiem morderstwa. Tylko jej zeznania mogą pomóc schwytać sprawcę milicjantowi. Sprawa robi się niebezpieczna, bo młoda kobieta jest w niebezpieczeństwie - ktoś chce się na niej zemścić. Na podstawie powieści "Zbrodniarz i panna" powstał film fabularny ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

prawdziwe-morderstwa class="wp-image-68079"

Pierwsza część cyklu Charlaine Harris. Bohaterką książki jest Aurora "Roe" Teagarden, bibliotekarka mieszkająca w Lawrencenton, na przedmieściach Atlanty. Roe wie wszystko o swoich sąsiadach, który tak jak i ona mają specyficzne zainteresowania - należą do klubu "Prawdziwe Morderstwa". Podczas spotkań rozmawiają na temat słynnych spraw kryminalnych. Pewnego dnia ta wiedza, którą Roe zdobyła na warsztatach może się przydać. Dziewczyna odkrywa ciało członkini klubu. Wydaje się jakby kobieta została zabita tak, jak ofiara zbrodni, którą omawiali członkowie klubu. A to jeszcze nie koniec. Wkrótce miejsce będą miały kolejne pozowane morderstwa. Roe będzie chciała poznać prawdę o tajemniczych mordach.

gdzie-jest-trzeci-krol class="wp-image-68082"

Tak, to znowu Maciej Słomczyński, piszący pod pseudonimem Kazimierza Kwaśniewskiego. "Gdzie jest trzeci król?" to świetna powieść kryminalna. Do starego zamku, będącego jednocześnie muzeum przyjeżdża para milicjantów, kapitan Stefan Berent i porucznik Katarzyna Rogalska. Mężczyzna i kobieta dostali nietypowe zadanie. Śledczy mają zapobiec kradzieży słynnego dzieła sztuki, które ma zostać przechwycone przez szajkę. Sprawa jednak okazuje się trudniejsza niż milicjanci, by przypuszczali, a w zamku nikomu nie można ufać. Na podstawie powieści Kwaśniewskiego powstał film z Andrzejem Łapickim i Alicją Wyszyńską w rolach głównych.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA