REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zapomnijcie o brzydkim promo. Pełny zwiastun serialu Flash jest czadowy!

O nowym serialu "Flash" (poświęconemu jednemu z najbardziej znanych bohaterów DC) jest dzisiaj głośno cały dzień. Najpierw w Sieci ukazało się promo, które… eufemistycznie rzecz ujmując wyglądało brzydko. Ale to już przeszłość, o której możemy zapomnieć. Właśnie ukazał się nowy, 5-cio minutowy zwiastun "Flasha" i - trzymajcie się mocno krzeseł – wygląda on zjawiskowo.

15.05.2014
20:17
Zapomnijcie o brzydkim promo. Pełny zwiastun serialu Flash jest czadowy!
REKLAMA

REKLAMA

"Flash", to nowy serial twórców "Arrow", który skupiać się będzie na Barrym Allenie (Grant Gustin), lepiej znanym jako Flash. Po obejrzeniu zwiastuna, już wiemy, że historia naszego bohatera nie będzie się zanadto różnić od kanonu znanego z komiksów. Gdy Allen miał 11 lat, jego matka została zamordowana, a ojciec niesłusznie oskarżony i skazany. Prawdziwego mordercy nie znaleziono, ale my dobrze wiemy, kto za tym stał – te czerwono-żółte światła na początku, to prawdopodobnie pierwsze „ujęcia” Professora Zooma, największego wroga Flasha.

flash serial

Barry został wychowany przez detektywa Joe Westa, ojca przyjaciółki, a także późniejszej (przynajmniej według komiksów) narzeczonej Barry’ego. Barry Allen, dorastając z tragicznymi wspomnieniami z przeszłości, podjął karierę śledczego w Central City i przyjął za cel wyjaśnienie, kto stał za zabójstwem jego matki. Pewnego dnia, podczas pokazu akceleratora cząstek zbudowanego przez S.T.A.R. Labs (firmy znanej nam już z serialu "Arrow"), doszło do awarii w wyniku, której doszło do eksplozji, a następnie „dziwnej” burzy. Los chciał, że jedno z wyładowań atmosferycznych trafiło w Allena, który znajdował się w pracowni pełnej chemikaliów. Wypadek spowodował dziewięciomiesięczną śpiączkę u Allena i… superszybkość („lightning gave me abs”), dzięki której stał się czerwoną smugą, superbohaterem znanym jako Flash.

weather wizard flash 2014

Barry Allen aka Flash nie jest jednak jedynym „meta-człowiekiem” zmienionym przez wybuch akceleratora cząstek. W zwiastunie mieliśmy okazję zobaczyć pierwszego wroga Flasha, czyli Weather Wizarda, umiejącego panować nad pogodą. Chociaż początkowo z dystansem podchodziłem do serialu Flash, szczególnie po średnio wyglądającym promo, tak teraz sądzę, że DC/Warner Bros. zyskało trzeciego (po "Arrow" i "Constantine") super-gracza i reprezentanta na małym ekranie. Nawet ten bordowy strój Allena nie rzuca mi się tak w oczy, a efekty specjalne – szczególnie używanie „speed force” przez Flasha – wyglądają naprawdę nieźle.

REKLAMA
flash serial zwiastun

W zwiastunie cameo zaliczył także Stephen Amell aka (Green) Arrow - z którym Allen jest połączony wydarzeniami ze Starling City – oraz pracownicy S.T.A.R. Labs, czyli Tom Cavanagh (Harrison Wells, projektant akceleratora cząstek), Carlos Valdes (Cisco Ramon, w komiksach znany jako Vibe) oraz Danielle Panabaker (Caitlin Snow, w komiksach Killer Frost). Z pozostałych postaci zobaczymy Candice Batton (Iris West), Ricka Cosnetta (Eddie Thawne, ekhm Professor Zoom) oraz – co naprawdę interesujące – gwiazdę serialu Flash z lat 90-tych, Johna Wesleya Shippa. Producenci jednak nie ujawnili szczegółów, co do roli Shippa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA