REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Wataha i Belfer doczekają się następcy. Zasada przyjemności zmierza na Canal+

Wataha za nami, a emisja Belfra niedługo się zakończy. Nie oznacza to jednak końca seriali z wysokiej półki z Polski. Canal+ pracuje nad kolejną produkcją o tytule Zasada przyjemności. Zdjęcia już trwają.

24.11.2017
18:00
zasada przyjemności serial canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Nowy serial Canal+ to produkcja międzynarodowa, ale za scenariusz odpowiada nasz rodak. Zasadę przyjemności napisał Maciej Maciejewski, który wcześniej pracował przy dwóch sezonach uznanego i świetnie ocenianego serialu kryminalnego Glina. Showrunnerem i reżyserem serialu jest Dariusz Jabłoński znany z takich produkcji jak Wino truskawkowe, Gry wojenne i Fotoamator.

zasada przyjemności serial canal plus class="wp-image-111511"

Zasada przyjemności będzie rozgrywać się na terenie trzech europejskich miast.

Obecnie kręcone są sceny w Warszawie, ale oprócz tego akcja serialu będzie rozgrywać się w Pradze i Odessie. W produkcji biorą udział aktorzy z Polski, Czech i Ukrainy. Premiera serialu odbędzie się na antenie Canal+.

Serial, którego pomysłodawcą jest Apple Film Production, to efekt współpracy twórców z wielu różnych państw Europy Wschodniej. Zasada przyjemności jest pierwszym projektem zakrojonym na tak szeroką skalę.

zasada przyjemności serial canal plus class="wp-image-111508"

Zasada przyjemności będzie serialem kryminalnym.

W pierwszym odruchu tytuł mógłby sugerować, że będziemy mieć do czynienia z telenowelą. Na szczęście nic z tych rzeczy. Zasada przyjemności to kryminał, którego akcja rozpoczyna się w Odessie. Obok plaży pojawia się dryfująca łódka, na której znajduje się okaleczone nagie ciało kobiety.

To nie jedyne makabryczne wydarzenia w Europie, które będzie przedstawiał serial. Warszawska policja znajduje coś przerażającego w bagażniku samochodu po tym, jak została wezwana na interwencję w sprawie napaści. Aktorzy w praskim teatrze też odkrywają coś przerażającego.

Oczywiście wszystkie trzy sprawy są ze sobą w jakiś sposób powiązane, co dość szybko odkrywają organy ścigania. Śledczy z trzech różnych państw, czyli Maria z Polski, Victor z Ukrainy i Serhij z Czech są zmuszeni ze sobą współpracować, by wyjaśnić zagadkę.

zasada przyjemności serial canal plus class="wp-image-111502"

Zasada przyjemności - poznaliśmy część obsady:

 • Małgorzata Buczkowska, Polska (Jestem twój, Krew z krwi, Głęboka woda);
 • Karel Roden, Czechy (Krucjata Bourne’a, Blade: Wieczny łowca II);
 • Sergiej Strelnikow, Ukraina ("Ekaterina”);
 • Stiepe Erceg, Niemcy (Baader Meinhof, Edukatorzy);
 • Robert Gonera, Polska (Belfer, Dług);
 • Dawid Czupryński, Polska (Kamienie na szaniec);
 • Mirosław Baka, Polska (Reich, Krótki film o zabijaniu);
 • Magdalena Boczarska, Polska (Sztuka kochania, Różyczka);
 • Mirosław Haniszewski, Polska (Jestem mordercą, Belfer 2).
REKLAMA

Zasada przyjemności jest kręcona od października 2017 roku. Koniec zdjęć zaplanowany jest na maj przyszłego roku. Obecnie ekipa filmowa pracuje w Warszawie. W każdym z trzech krajów, w którym kręcony będzie serial, będzie pracował przy nim innym kamerzysta. Warszawskie sceny nakręci tegoroczny laureat Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych Paweł Dyllus (Jestem mordercą, Chce się żyć).

Oprócz tego w produkcji wezmą udział Wojciech Żogała (Sztuka kochania, Bogowie, Edi, Mój rower) odpowiedzialny za nadzór scenograficzny. Kostiumami zajmie się Dominika Gebel (Żyć, nie umierać, Konwój), a charakteryzacją Anna Nobel-Nobielska (Niewinne, Papusza, 11 minut). Zasadę przyjemności wyprodukują Violetta Kamińska i Izabela Wójcik.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA