REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Castingi jeszcze trwają, ale już wiemy, kto zagra Zenka Martyniuka w filmie o królu disco polo

Historia króla disco polo zostanie przełożona na język filmu. Już wiemy, kto sportretuje na kinowym ekranie Zenka Martyniuka, wokalistę zespołu Akcent.

24.09.2018
17:19
zenek martyniuk film
REKLAMA
REKLAMA

Disco polo jest gatunkiem muzycznym bardzo bliskim sercu naszych rodaków, którzy pamiętają upadek komunizmu w Polsce i pierwsze lata raczkującego kapitalizmu. Pomimo upływu lat nadal ma rzeszę wielbicieli i przeżywa teraz wręcz renesans. Nic dziwnego, że zainteresowanie społeczeństwa tą skoczną muzyką chce również wykorzystać polska kinematografia.

Na tapet został wzięty Zenek Martyniuk, czyli król disco polo.

Artysta tworzył muzykę już w latach 80. ubiegłego wieku. Wpierw występował w dwóch zespołach o nazwach Akord i Centrum, a potem założył z Mariuszem Anikiejem legendarną już formację Akcent. Jej nazwa jest połączeniem pierwszych liter nazw dwóch poprzednich bandów.

Wykonawca takich hitów jak Gwiazda, Królowa nocy, Pragnienie miłości, Przekorny los czy dedykowany jego żonie Sonet dla miłości nie zakończył zresztą kariery zaraz po upadku muru berlińskiego i bryluje na YouTubie. Teledysk do kawałka Przez Twe oczy zielone z 2014 roku cieszył się tam dużą popularnością.

Zenek Martyniuk nie zasypuje gruszek w popiele. Markuje swoim nazwiskiem napój energetyzujący (Zenek Energy Drink) firmy Just Food Polska, a do księgarni trafiła niedawno książka biograficzna Zenon Martyniuk – Życie to są chwile, której autorką jest Martyna Rokita.

Nic dziwnego, że to właśnie Zenek Martyniuk dostanie swój własny film.

REKLAMA

Scenariusz do produkcji napisała Katarzyna Jungowska. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale 29 września w Bielski Podlaskim odbędą się castingi. Jeśli ktoś jednak marzy o tym, że wcieli się w gwiazdę, to mamy dla niego złą wiadomość - pozostały do obsadzenia tylko role drugoplanowe.

Radio Zet za Super Expresem podaje, że aktor, który sportretuje Martyniuka, już się znalazł. Jest nim rzekomo Antek Królikowski znany z serialu Diagnoza, który grał wcześniej Eugeniusza Bodo w serialu Bodo z 2016 roku. O rolę Zenka Martyniuka mieli starać się też Piotr Głowacki, Jacek Braciak i Dawid Ogrodnik.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA