REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

„Zenek” przejmuje Netfliksa. Film o królu disco-polo zadebiutuje w serwisie już w ten piątek

Film Jana Hryniaka pt. „Zenek” idzie jak burza i zdobywa serca kolejnych widzów. Zainteresowanie wyprodukowaną przez Telewizję Polską biografią Zenona Martyniuka wyraził również Netflix. „Zenek” wpadnie do biblioteki serwisu już w ten piątek.

16.07.2020
11:09
zenek netflix premiera zenon martyniuk
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że licencję na projekcję „Zenka” wykupiły m.in. Norwegia i Szwajcaria. Teraz okazało się, że zainteresowanie wyprodukowaną przez TVP filmową biografią Zenona Martyniuka wyraził Netflix. Już od jutra tytuł zadebiutuje w ofercie serwisu.

Polskie filmy niczym świeże bułeczki

„Produkcje TVP rozchodzą się jak świeże bułeczki” — możemy przeczytać w serwisie TVP Info. Lista licencjonowanych tytułów, które Telewizja Polska udostępniła w ostatnim czasie innym krajom, wygląda rzeczywiście imponująco. I tak, w ofercie telewizji estońskiej znalazły się m.in. takie filmy jak  „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego i „Kamerdyner” Filipa Bajona. Z kolei Litwa wykupiła prawo do pokazania filmów Andrzeja Wajdy („Pan Tadeusz”, „Katyń”) i „Placu Zbawiciela” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

Król Zenek idzie jak burza.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również „Zenek” Jana Hryniaka, będący filmową biografią Zenona Martyniuka — króla disco polo i wokalisty zespołu Akcent. Tytuł od 12 kwietnia 2020 r. można obejrzeć na platformie TVP VOD, a prawo do pokazania produkcji wykupiły niedawno takie kraje jak Islandia, Norwegia i Szwajcaria.

Niespodziewanie, jak donosi serwis Upflix, „Zenka” pokaże również Netflix — i to już w najbliższy piątek 17 lipca:

REKLAMA

„Zenek” opowiada o życiu i działalności twórczej Zenona Martyniuka, ikony disco-polo. W tytułową rolę wciela się Krzysztof Czeczot, a na planie partnerują mu m.in. Klara Bielawka, Magdalena Berus i Roman Gancarczyk.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA