REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ziemowit Gowin rapuje o „państwie z dykty” i „politycznej mogile” dla PiS-owców. Co na to tata?

„Rządzi nami Zjednoczona Prawica, a mnie już od tego strzela k*****a... ” — rapuje Ziemowit Gowin w ramach akcji #Hot16Challenge2. „Postawmy PiS-owcom polityczną mogiłę” — apeluje w utworze pt. Państwo z dykty syn byłego wicepremiera. Co na to jego tata, lider Porozumienia? „Syn jest dorosły” — komentuje Jarosław Gowin.

01.06.2020
14:02
ziemowit gowin hot16challenge2 rap panstwo z dykty
REKLAMA
REKLAMA

Choć moda na #Hot16Challenge powoli przemija, uczestnicy wyzwania co chwila zaskakują internautów kolejnymi wykonaniami. Najgłośniejsze w ostatnim czasie stało się wykonanie zadania przez Ziemowita Gowina, syna znanego polityka — do niedawna wicepremiera — i lidera partii Porozumienie.

„Dzicy politycy” i „państwo z dykty”

W utworze pt. Państwo z dykty słyszymy ostre (i często niecenzuralne) słowa na temat rządzących naszym krajem.

Państwo z dykty? Chyba z totalnego g**na

Dalej padają dość niewybredne określenia w kierunku rządzących (autor tekstu proponuje m.in. „postawienie PiS-owcom politycznej mogiły”):

Rządzi nami Zjednoczona Prawica

Co na to Jarosław Gowin?

Nie trzeba było długo czekać, by utwór stał się wiralem — w końcu syn czynnego polityka rapujący o zaniechaniach (delikatnie rzecz ujmując) władzy, musiał wzbudzić emocje. Nic więc dziwnego, że Ziemowit Gowin doczekał się własnego hasztagu na Twitterze. Internauci nie szczędzili kpiących komentarzy:

A co na to sam Jarosław Gowin? Oficjalnie lider Porozumienia nie odniósł się do twórczości syna. Polityk zapytany przez Onet o utwór, odpowiedział bardzo zdawkowo:

Syn jest dorosły, nie komentuję.

Całości utworu można posłuchać poniżej (uwaga, w tekście padają niecenzuralne słowa):

REKLAMA

*Zdjęcie główne: YouTube/Obiektywizm 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA