REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

„Zjawa” doczekała się internetowego dokumentu o powstawaniu, który dla wielu będzie lepszy niż sam film

Z uwagą przeczytałem wasze komentarze pod recenzją „Zjawy” na sPlay.pl. W większości zgadzamy się z tym, że produkcja z Leonardo DiCaprio ma swoje wady, ale zdjęcia oraz otoczenie wykorzystane w filmie robią kolosalne wrażenie. To właśnie o procesie powstawania tych niesamowitych widoków opowiada 45-minutowy, możliwy do obejrzenia na YouTube dokument "A World Unseen".

20.02.2016
16:53
„Zjawa” doczekała się świetnego dokumentu o powstawaniu
REKLAMA
REKLAMA

Materiał przedstawiający kulisy powstawania został wydany przez 20th Century Fox. Dokument jest zrealizowany na niezwykle profesjonalnym poziomie oraz pokazuje to, co w filmie „Zjawa” najciekawsze i najpiękniejsze – surową, dziką naturę. Kręcenie filmu w takim środowisku jest niezwykłym wyzwaniem, co od razu widać w "A World Unseen".

„Zjawa” powstawała przez niezwykle długi okres czasu, doprowadzając część producentów do autentycznej rozpaczy.

Niespodziewane zmiany pogody, wielogodzinny dojazd na naturalny plan zdjęciowy, konieczność pracy w trudnych warunkach pogodowych, wydłużające się dni zdjęciowe, do tego ambicja nakręcenia filmu wykorzystując jedynie naturalne źródła światła – to wszystko sprawia, że praca nad „Zjawą” była niezwykle wymagającym zadaniem. Zadaniem, podczas którego reżysera  Alejandro G. Iñárritu opuściła część najbliższych współpracowników.

REKLAMA

„Przekraczanie własnych granic” to kluczowe hasło, które pada z ust masy aktorów, operatorów, dźwiękowców, statystów i masy innych ludzi. „Zjawa” powstała kosztem poświęcenia ze strony masy osób, które codziennie walczyły, aby wypełnić reżyserską wizję godną Oscara. To naprawdę niesamowite. „A World Unseen” w bardzo ciekawy sposób łączy filmową kuchnię z pięknymi zdjęciami oraz wypowiedziami na wyłączność.

Największą przeciwnością podczas oglądania „A World Unseen” jest niestety brak polskich oraz angielskich napisów. Jeżeli jednak Język Królów nie jest dla was przeszkodą, naprawdę zachęcam, aby obejrzeć ten arcyciekawy materiał wideo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA