REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Lewandowski nie dostał Złotej Piłki. Radny chce unieważnić wynik

Robert Lewandowski przegrał z Leo Messim w plebiscycie "France Football". O tym, że Polak nie zdobył Złotej Piłki wiedzą już wszyscy, bo w mediach społecznościowych o niczym innym się teraz nie mówi. Na narzekaniu się jednak nie kończy - radny Wieliczki już napisał w tej sprawie uchwałę.

30.11.2021
11:17
robert lewandowski zlota pilka radny wieliczka
REKLAMA

Lionel Messi już siódmy raz zgarnął prestiżową nagrodę. Lewandowski był drugi z różnicą 30 punktów (Messi zdobył 613 głosów), ale nawet zwycięzcy było trochę głupio, że to on odbierał statuetkę.

- Robert, myślę że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, "France Football" powinno ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii koronawirusa - przyznał Argentyńczyk.

REKLAMA

Lewandowski stał się najwyżej notowanym polskim piłkarzem w historii tego plebiscytu. Trzecie miejsca podium zajęli wcześniej: Kazimierz Deyna (w 1974 r.) i Zbigniew Boniek (w 1982 r.). Dobrze jednak wiemy, że dla większości liczy się tylko pierwsze miejsce. Pomimo tego, że najsłynniejszy Polak w dziejach był przecież drugi.

Polscy internauci nie mogą się pogodzić z przegraną Lewandowskiego. Radny z Wieliczki napisał w tej sprawie uchwałę.

Nie trzeba być fanem futbolu, by wiedzieć o wynikach plebiscytu. Cały internet aż huczy od głosów zawodu i dudni od produkcji memów. Snajper Bayernu Monachium był faworytem, ale nie został doceniony. I nic już jednak się nie da zrobić. A może jednak? Radny z Wieliczki wpadł na pomysły nietypowej uchwały.

Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata

- napisał na Twitterze Kamil Jastrzębski, radny i działacz Porozumienia.

Treść wniosku jest krótka, zwięzła i na temat. Rada miejska ma po prostu nie uznawać wyników Złotej Piłki oraz "Stwierdza się, iż najlepszym piłkarzem świata w roku 2021 jest p. Robert Lewandowski, a nie p. Lionel Messi" i koniec, kropka. Brzmi to wszystko jak żart, ale tak nie jest. Polityk naprawdę uważa, że właśnie tym teraz powinni zajmować się miejscy radni.

REKLAMA

"Rozumiem że za swoją pracę nie pobierasz wynagrodzenia. Bo jeśli tak to za zajmowanie się takimi głupotami powinni wypierd*lić cię dyscyplinarnie", "Weź się chłopie puknij w czoło i zacznij coś mądrego robić, żeby mieszkańcom Wieliczki żyło się lepiej", "To tak na serio czy dla jaj? Jak dla jaj to nawet zabawne było. Jak na serio to czas się leczyć" - piszą internauci. A radni zastanawiają się, jak głosować na najbliższej sesji. I czy w ogóle wypada wstrzymać się od głosu.

* Zdjęcie główne: screen z TVP Spot / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA