REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zmarł Maciej Damięcki. Aktor miał 79 lat

Nie żyje Maciej Damięcki. O śmierci wybitnego aktora teatralnego, filmowego i serialowego poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych jego dzieci - Mateusz Damięcki oraz Matylda Damięcka. Artysta odszedł w wieku 79 lat.

17.11.2023
14:10
Zmarł Maciej Damięcki. Aktor miał 79 lat
REKLAMA

Maciej Damięcki był wybitnym aktorem, którego można było zobaczyć w wielu kultowych polskich produkcjach. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i wieloletni aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie zadebiutował na ekranie w 1956 roku. Od tej pory zagrał w takich tytułach jak "Chłopi" (1973), "Rozmowy kontrolowane" (1991), "Bodo" (2016) czy "Plan B" (2018). Damięcki zapisał się także w pamięci widzów jako aktor małego ekranu - popularność przyniosły mu role w serialach "Plebania", "Bulionerzy" czy "M jak Miłość". W tym roku pojawił się także w roli woźnicy w "Znachorze" Netfliksa.

REKLAMA

Nie żyje Maciej Damięcki. Aktor miał 79 lat

O śmierci Macieja Damięckiego za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował jego syn, Mateusz Damięcki. Pod opublikowanym przez niego zdjęciem, opatrzonym podpisem "Pa, Tato", internauci żegnają wybitnego aktora i składają rodzinie kondolencje.

Nie żyje Maciej Damięcki
REKLAMA

Aktora pożegnała również jego córka, Matylda Damięcka, która opublikowała na Instagramie grafikę z podpisem "Pa, Tatku". Przyczyny śmierci Macieja Damięckiego nie zostały przekazane do wiadomości. Wiadomo jednak, że artysta zmagał się z nowotworem już w dzieciństwie, a później w dorosłym wieku, gdy zachorował na raka prostaty.

Nie żyje Maciej Damięcki
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA