REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zmarł Witold Pyrkosz

Bez niego Alternatywy 4, Vabank czy Czterej pancerni i pies nie byłyby tymi samymi produkcjami. Na ekranie był dowcipny, ale i poza nim także nie stronił od żartów. Dzisiaj, 22 kwietnia 2017, na oficjalnym fanpage'u M jak miłość poinformowano o śmierci aktora.

22.04.2017
16:28
Nie żyje Witold Pyrkosz
REKLAMA
REKLAMA

Witold Pyrkosz urodził się w Krasnymstawie. Oficjalną datą jego urodzin był 1927 rok, nieoficjalnie przyszedł na świat rok wcześniej. Aktorstwo studiował w Krakowie, ale to w Kielcach zadebiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego.

Wystąpił łącznie w kilkudziesięciu filmach i serialach. Ostatnio występował w serialu M jak miłość w roli Lucjana Mostowiaka.

Ale ci, którzy kochają starsze polskie kino na pewno nie zapomną wielu jego występów. Był rewelacyjny w Janosiku, niezapomniany w Alternatywach, a postać Duńczyka, w którego wcielił się w dwóch częściach Vabanku jest po prostu kultowa.

REKLAMA

To był - i nadal jest, bo żyje dzięki filmom i serialom - wielki aktor, których dzisiaj, niestety, ze świecą szukać. Był charakterystyczny, potrafił świetnie zagrać wielu bohaterów, choć nie przepadał za nauką tekstów.

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA