REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Znacie Honest Trailers na YouTube? Twórcy Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza bali się tego kanału jak ognia

Honest Trailers to jeden z najbardziej popularnych kanałów w światowym YouTube. Jego autorzy są zabawni, spostrzegawczy oraz nie irytują, co nie zdarza się często. Jak się okazuje, z kanałem obśmiewającym hollywoodzkie cliché liczą się sami producenci filmowi. Reżyserzy nowego Kapitana Ameryki robili wszystko, aby nie trafić pod ostrzał kanału. Udało się?

09.09.2014
9:32
Znacie Honest Trailers na YouTube?  Twórcy Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza bali się tego kanału jak ognia
REKLAMA
REKLAMA

Honest Trailers to samodzielny pod-kanał na YouTube, założony przez ekipę  Screen Junkies. Osoby odpowiedzialne za projekt znani są z dwóch głównych serii – w "The Screen Junkies Show" rozmawiają o filmach, serialach i telewizji na poważnie, natomiast w „Honest Trailers” obśmiewają gorące letnie premiery, hollywoodzkie trendy oraz bezsensowne zagrywki reżyserów i scenarzystów. Zgadnijcie, który z programów spodobał się bardziej masowemu odbiorcy?

Ponad 72 filmy, 4 godziny materiału i więcej niż 450 milionów wyświetleń – takimi liczbami mogą pochwalić się osobny stojące za kanałem Honest Trailers. Absolutnie nie dziwię się sukcesowi – sam regularnie do nich zaglądam, najczęściej zaraz po obejrzeniu głośnego filmu. Zderzenie hollywoodzkiej tandety z perspektywą producentów internetowych materiałów filmowych zawsze jest doskonałą zabawą. Moje zdanie podzielają ponad 3 miliony subskrybentów oraz armia zaangażowanych w komentarzach widzów. Kanał Honest Trailers stał się marką samą w sobie, dzisiaj istotną w branży równie mocno, co poważni krytycy filmowi.

O sile kanału Honest Trailers „wygadali się” reżyserzy Anthony oraz Joe Russo, odpowiedzialni za Kapitana Amerykę: Zimowego Żołnierza

Film z superbohaterem ze stajni Marvela był zaskakująco dobry. Teraz już wiemy, dlaczego. Jeden z barci Russo w wywiadzie dla Collider przyznał, że tworząc film chciał, aby ten był honest-trailero-odporny:

„Szczerze, to jestem wielkim fanem Honest Trailers. Uwielbiam ten kanał. Pamiętam, że kiedy rozmawialiśmy nad filmem, to siadaliśmy wspólnie i mówiliśmy sobie – to nie może wylądować w Honest Trailrs. Musi być bardziej logicznie, bardziej wiarygodnie. Chcieliśmy uodpornić nasz film na Honest Trailers. Kanał pokazuje, ile logiki oraz spójności jest w danym filmie. Jak niedorzeczne są niektóre pomysły, które karzesz przełykać widzom. Więc przechodziliśmy przez scenariusz raz za razem, dodając coraz więcej sensu Kapitanowi Ameryce. Takie zadanie naprawdę nam pomogło”.

Russo wie o czym mówi. Chociaż ostatecznie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz wylądował na kanale Honest Trailers, producenci materiału filmowego rozpływali się w zachwytach nad letnim hitem. Autorzy wypunktowali kilka celnych niedorzeczności, choć te w większości tyczyły się uniwersum jako takiego, nie scenariusza, nad którym pracowano w pocie czoła. Sam również zgadzam się z werdyktem – Zimowy Żołnierz to jeden z najlepszych filmów Marvela, dodający do akcji szczyptę political fiction. Wszystko w nim zagrało, może poza nieco rozczarowującą, bezbarwną postacią Falcona.

Będąc przy nowym Kapitanie Ameryce, czas na deser. Poniżej przygotowaliśmy dla Was sceny z filmu, które zostały usunięte w procesie produkcyjnym. Teraz możecie je zobaczyć na YouTube, do czego zachęcamy:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA