REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro

Każdego roku twórcy Simpsonów przygotowują odcinek specjalny z okazji Halloween - "Treehouse of Horror". Niemal na miesiąc przed dniem, w którym obchodzony jest ten zwyczaj, udostępniony został opening najnowszego epizodu, którego reżyserem jest Guillermo del Toro. 

04.10.2013
12:57
Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro
REKLAMA

Opening trwa niemal trzy minuty i po brzegi wypełniony jest aluzjami i gagami nawiązującymi do popularnych horrorów i ich twórców. Hellboy, Blade, Godzilla, Upiór z raju, Labirynt Fauna, Frankenstein, Cthulhu, Freaks a nawet Hypnotoad - to jedynie niewielki wycinek motywów, które się w nim przewijają. Wprawne oko znajdzie w nim również między innymi Stephena Kinga, Edgara Allana Poe czy Alfreda Hitchcocka. Ogromna liczba odniesień okraszona simpsonowskim poczuciem humoru sprawiają, że opening aż chce się oglądać po raz kolejny, żeby rozpoznać ich jak najwięcej.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy odcinek "Treehouse of Horror" ukazał się 25 października 1990 roku. Bart i Lisa opowiadali sobie w nim straszne historie, siedząc w domku na drzewie. Był to zaraz ostatni epizod wykorzystujący motyw owego domku, który dał nazwę cyklowi. Każdy odcinek składa się z trzech krótkich, niezależnych opowiastek utrzymanych w konwencji horroru. Dotychczas ukazało się 24 części "Treehouse of Horror", najnowsza, dwudziesta piąta, swoją premierę będzie miała za dwa dni, 6 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA