REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zobacz kulisy powstawania 5 sezonu serialu "Gra o tron"

O której zaczyna się praca na planie serialu? Czym zajmują się na nim poszczególne osoby? Jak wyglądają scenerie "Gry o tron" w stanie surowym? Na te i wiele więcej pytań dotyczących kulis powstawania piątego sezonu odpowiada wyemitowany przez HBO i udostępniony w internecie film dokumentalny "A Day in the Life".

09.02.2015
8:29
Zobacz kulisy powstawania 5 sezonu serialu "Gra o tron"
REKLAMA
REKLAMA

"A Day in the Life" to niespełna trzydzieści minut materiału prezentującego jeden dzień pracy ekip zaangażowanych w realizację piątego sezonu serialu "Gra o tron", na trzech różnych planach. Zdjęcia doń kręcone są bowiem jednocześnie w Belfaście, Dubrowniku oraz Sewilli. Film pozwala z bliska zobaczyć na czym polega i jak przebiega praca wszystkich najważniejszych osób z produkcji - reżysera, scenarzystów, operatorów, scenografów czy charakteryzatorek.

REKLAMA

"A Day in the Life" daje nam możliwość przyjrzenia się między innymi temu, jak wąskie uliczki Dubrownika utrudniają pracę ekipie, jak budowana jest arena, na której zdjęcia do tylko jednej sceny trwać będą aż 12 dni czy na przykład jaka lokacja w tym sezonie powstaje w irlandzkiej wiosce Magheramorne, gdzie wcześniej stały Czarny Zamek i Królewska Przystań. Dla wszystkich tych, którzy nie mogą się już doczekać premiery nowej serii, albo po prostu interesują się tym, jak wygląda produkcja serialu od kuchni, pozycja obowiązkowa.

"Gra o tron" powróci z nowym sezonem w niedzielę 12 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA