REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie reboot filmu "Żołnierze kosmosu". Po co?

"Żołnierze kosmosu", film science fiction z 1997 roku, doczeka się rebootu. Projekt wydaje się być z góry skazany na porażkę. 

04.11.2016
9:57
Powstanie reboot filmu "Żołnierze kosmosu". Po co?
REKLAMA
REKLAMA

Choć film "Żołnierze kosmosu" ("Starship Troopers") był nominowany do Oscara (za najlepsze efekty specjalne) i szeregu innych, prestiżowych nagród, okazał się kolosalną klapą finansową. Przy bardzo wysokim, jak na owe czasy, budżecie, wynoszącym 105 milionów dolarów, z trudem się zwrócił - wpływy z biletów na całym świecie wyniosły 120 milionów, a w samym USA udało mu się zarobić jedynie 55 milionów. Nieprzesadnie łaskawi byli dla tego widowiska krytycy, doceniający aspekty techniczne, jak kostiumy czy efekty, ale ganiący scenariusz czy aktorstwo.

zolnierze-kosmosu class="wp-image-75910"

Mimo to, "Żołnierze kosmosu" dorobili się grona wiernych fanów, dla których zresztą stworzono trzy niskobudżetowe sequele, przeznaczone wyłącznie na rynek DVD. Szefostwo wytwórni Columbia Pictures uznało, że jest to wystarczająco duża grupa, by zrealizować reboot serii. Jednocześnie jednak zadecydowano, że nowe widowisko nie będzie w żaden sposób związane z dotychczasowymi filmami, oraz że będzie ono bliższe literackiemu oryginałowi autorstwa Roberta E. Heinleina.

REKLAMA
zolnierze-kosmosu-3 class="wp-image-75908"

Do napisania scenariusza zaangażowano duet Mark Swift i Damian Shannon, czyli autorów tekstu do filmu "Słoneczny Patrol", zapowiedzianego na 2017 rok, oraz takich produkcji jak "Piątek 13-go" z 2009 roku i "Freddy kontra Jason". To twórcy, których na podstawie dotychczasowego dorobku, trudno uznać za przesadnie zdolnych. W realizację rebootu nie będzie zaangażowany nikt związany z wersją z 1997 roku. Zasadniczo więc nowi "Żołnierze kosmosu" zapowiadają się jako projekt nikomu niepotrzebny, już w założeniach skazany na - w najlepszym wypadku - przeciętność, który w dodatku odrzuci tych, którzy serię traktują jako dzieło na swój sposób kultowe. Po co więc ten twór powstaje? Nie wiadomo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA