REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Zuckerberg-patriota lewituje z flagą USA. Tego wideo nie da się odzobaczyć

Mark Zuckerberg świętował Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych w nietypowy dla Amerykanów sposób, ale postarał się o kilka patriotyczny akcent. Filmik z jego popisem ma miliony wyświetleń i coś jest z nim nie tak, ale do końca nie wiadomo co.

05.07.2021
13:03
mark zuckerberg facebook surfing
REKLAMA

Typowy Amerykanin 4 lipca wybiera się na festyn, ogląda pokaz fajerwerków i wcina niezliczone ilości hot-dogów. Mark Zuckerberg postanowił spędzić ten dzień nieco inaczej. Oddał się swojej nowej pasji – foil surfingowi. Sport uprawia się przy użyciu specjalnej deski, która nie potrzebuje żadnej fali. W elektrycznym wydaniu pod wodą napędza ją silnik ze śmigłem - jak w motorówce.

REKLAMA

Możliwe, że właśnie ten wynalazek - elektryczny hydrofoil (w tym wypadku to prawdopodobnie wart ok. 12 tysięcy dolarów produkt firmy Lift Foils) jest powodem, że filmik wydaje się trochę dziwny. Znowu. W zeszłym roku Zuckerberg stał się viralem przez tonę kremu na twarzy. Tym razem jakby lewituje nad wodą. Nawet Marty McFly z „Powrotu do przyszłości” miał problemy z utrzymaniem się na desce nad powierzchnią miejskiej sadzawki.

Zuckerberg przez minutę surfuje trzymając amerykańską flagę, a filmik ma podłożony w tle utwór country „Take Me Home, Country Roads” Johna Denvera z 1971 roku, który kilka lat temu odżył w mainstreamie na nowo m.in. za sprawą zwiastuna gry „Fallout 76”. To wszystko sprawia, że internauci są zachwyceni filmikiem, ale nie wszyscy.

„W przyszłym roku musisz dodać fajerwerki i cheeseburgera, by była Ameryka na pełnej”, „Wow, przebiłeś poprzednie ikonicznie foto z surfingu”, „To wspaniałe. Teraz przestań cenzurować i banować konserwatystów. To jest dopiero amerykańskie”, „Kiedy skończysz surfować, pozbędziesz się pseudonauki z Facebooka? Mamy już dość tych wszystkich absolwentów szkoły medycznej Facebooka”, „Czy ta muzyka nie jest chroniona prawem autorskim?” — czytamy w komentarzach.

REKLAMA

Media zwróciły uwagę na to, że Zuckerberg miał co świętować z jeszcze innego powodu. Tydzień temu sąd federalny odrzucił dwa pozwy zarzucające mu praktyki monopolistyczne. Chodziło o przejęcie przez niego komunikatora Whatsapp (oprócz tego Zuckerberg ma jeszcze Instagram). Akcje Facebooka poszły w górę, a firma przekroczyła po raz pierwszy na giełdzie próg biliona dolarów.

* zdjęcie główne: www.facebook.com/zuck

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA