REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Krótka piłka: Zwiastun "All Is by My Side" - filmu o Jimim Hendriksie

W Sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu o Jimim Hendriksie, zatytułowanym "All Is by My Side". W tytułowej roli wystąpi André Benjamina, czyli André 3000 z amerykańskiego duetu hiphopowego OutKast. Co ciekawe, w filmie nie znajdzie się ani jeden oryginalny utwór Hendrixa. 

04.07.2014
9:38
Zwiastun filmu All Is by My Side
REKLAMA

"All Is by My Side" ma opowiadać o wczesnych losach genialnego muzyka, skupiając się przede wszystkim na latach 1966-67, czyli na początku jego kariery, kiedy Hendrix był jeszcze nieznanym gitarzystą. Akcja będzie się rozgrywać w Nowym Yorku i Londynie, w filmie zobaczymy także sukces, jaki artysta odniósł na Festiwalu w Monterey. Reżyserem i scenarzystą "All Is by My Side" jest John Ridley("Zniewolony. 12 years a Slave"), a poza André Benjaminem wystąpią w nim także Hayley Atwell, Imogen Poots, Andrew Buckley oraz Ruth Negga.

REKLAMA

Twórcom nie udało się uzyskać praw do wykorzystania muzyki skomponowanej przez gitarzystę. Fakt robienia filmu o Hendriksie bez żadnego z jego utworów wydaje się dość kuriozalny, jednak Ridley wydaje się tym nie zrażony. Zapewnia, że chodzi tu przede wszystkim o opowiedzenie ciekawej historii, a ci, którzy chcieliby po prostu posłuchać muzyki mogą kupić sobie jego płytę w sklepie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA