REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

07 zgłoś się i inne kultowe produkcje wracają do TVP. Cyfrowe odświeżenie dzięki 800 mln zł kredytu

Wiemy, na co pójdzie część z 800-milionowego kredytu udzielonego TVP przez Skarb Państwa. Telewizja Publiczna planuje odświeżyć i przenieść na cyfrowe nośniki wiele kultowych telewizyjnych produkcji. Pierwszą z nich jest serial 07 zgłoś się z porucznikiem Borewiczem.

05.10.2017
15:38
07 zgłoś się wraca do TVP. Cyfrowo odświeżony na kredyt
REKLAMA
REKLAMA

Porucznik Borewicz wraca do TVP. Duchy PRL-u znowu są obecne nie tylko w Sejmie (pozdrawiamy pana prokuratora), ale również w Telewizji Publicznej. Serial z lat 1976-1987 będzie emitowany w programie TVP HD, w każdy piątek o atrakcyjnej godzinie - 21:35. 07 zgłoś się zostanie wyświetlony w dwuodcinkowym bloku nadawanym z cyfrowego nośnika, na który została przeniesiona zawartość taśmy z archiwów TVP.

07 zgłoś się to pierwszy serial, który doczekał się cyfrowego odświeżenia. Będą kolejne.

 class="wp-image-99485"

Operacja ucyfrowienia starych telewizyjnych produkcji to część planu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwów TVP”. Za proces przenoszenia odpowiada Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP. Plan jest bardzo ambitny, bo zgodnie z jego wytycznymi cyfrowej archiwizacji ma zostać poddane około 800 filmów i seriali zachowanych wyłącznie na tradycyjnych taśmach.

Zachowanie telewizyjnej spuścizny polskich producentów, scenarzystów i reżyserów to ważna i słuszna misja.

REKLAMA

Szkoda tylko, że wraz z dbałością o dawny dorobek nie idzie w parze rozwijanie nowej oferty telewizji publicznej. „Polska Gra o tron” to raczej nieśmieszny żart. Od lat najpopularniejszymi audycjami Telewizji Publicznej są M jak miłość oraz Na dobre i na złe. TVP mocniej niż kiedykolwiek wcześniej staje się telewizją „dla starszych ludzi”, nierzadko sięgając po sentymentalną nutę wygrzebaną z okresu LPR-u.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA