REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

10 cytatów Krzysztofa Kanciarza, które pozwolą ci osiągnąć sukces

Najbogatszy Polak na YouTube, rekin biznesu, Casanova naszych czasów i obdarzony boskim wręcz instynktem inwestor powróci wkrótce do Internetu. Mowa oczywiście o Krzysztofie Kanciarzu, czyli alter ego Krzysztofa Gonciarza. Nim na kilka miesięcy zniknął, zdołał przekazać światu wiele epokowych myśli, które każdy człowiek sukcesu powinien znać. Przypominamy te najważniejsze.

19.09.2014
18:13
10 cytatów Krzysztofa Kanciarza, które pozwolą ci osiągnąć sukces
REKLAMA

"Czas składa się z piętnastominutowych odcinków. A więc: z milionów. Prosta matematyka. W świecie biznesu często używamy słów "kwadrans" i "milion" zamiennie."

REKLAMA

- Krzysztof Kanciarz o tym, jak zarobić milion w 15 minut. To dlatego ludzie, którzy nie odnieśli sukcesu, nigdy nie zrozumieją o co chodzi, kiedy w odpowiedzi na pytanie o godzinę słyszą "milion po piątej".

"Kiedyś zobaczyłem dwie mrówki, niosące wspólnie jedną igłę sosny. Rozumiem synergię i wspólnie zainwestujemy swój czas w zespół - zdawała się mówić mrówka."

- o istocie synergii oraz pracy zespołowej. Dzięki takiemu podejściu te mrówki mogłyby być dzisiaj prawdziwymi rekinami biznesu. Niestety, wciąż są tylko mrówkami.

"Ludzie sukcesu ubierają się w to, w czym jest im wygodnie. I w to, w czym wyglądają dobrze."

- o tym, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną. W przeciwieństwie do ludzi-bez-sukcesu, opcjonalnie ludzi porażki, którzy ubierają się tylko w to, w czym jest niewygodnie i w czym wyglądają źle. Nawet, jeżeli wydaje im się, że jest inaczej.

"Rynek pracy to wielkie łowy. A kiedy ja jadę na polowanie, nie interesuje mnie płocha sarna. Interesuje mnie niedźwiedź, który będzie ze mną walczył. Interesuje mnie tygrys, który wyszczerzy swoje kły. Interesuje mnie rozumiejący synergię rekin, który podpłynie do mojej łodzi."

- jak efektywnie szukać pracy i jak być zauważonym przez pracodawcę. Pod rozwagę: tylko płoche sarny piszą CV.

"W biznesie różnice interesów są na porządku dziennym. Biznesmeni są jak dwa tasiemce, które dyskutując między sobą, ustalają, który z nich osadzi się w jelicie grubym."

- o negocjacjach biznesowych. Jeśli nie chciałbyś być tym tasiemcem, który z tej dyskusji wyjdzie zwycięsko i zadomowi się w jelicie grubym - nie pchaj się do biznesu.

krzysztof kanciarz 3

"Kiedy zasiadasz do stołu negocjacji nie zadowalaj się french fries. Sięgnij po Happy Meal. Happy Bussines Meal. Składającego się z dobrej jakości mielonego mięsa argumentów. I ogórka. Zwykły ogórek, nie posiadający smaku i wymagający kiszenia. Taki jak twoja pozycja przy negocjacyjnym stole."

- o sztuce skutecznych negocjacji. Zawsze jednak lepiej być ogórkiem, niż cebulą. Albo burakiem.

"Wiedza o ludziach to fundament sukcesu, na którym wyrasta kwitnący dąb sukcesu. Z którego zrywam soczyste truskawki sukcesu. To właśnie jest świat lidera sukcesu."

- o byciu liderem liderów sukcesu. Wbrew pozorom dąb, na którym rosną truskawki jest nie do pojęcia tylko przez ludzi nie mających pojęcia o sukcesie.

"Pewien bogaty człowiek powiedział mi, że kluczem do jego sukcesu są w zasadzie trzy rzeczy: ludzie, synergia... i to w zasadzie tyle. Dzisiaj ja mówię to wam".

- <a href="" target="_blank">o tym, jak osiągnąć sukces. Ta trzecia to inwestycje, co jest tak oczywiste, że nie wymagało zwerbalizowania.

REKLAMA

"Zajmuję się szkoleniem biznesu. Szkoleniem sukcesu. Szkoleniem pieniędzy. Uczę pieniędzy."

- <a href="" target="_blank">Krzysztof Kanciarz o sobie. Jeśli chodziłeś do szkoły, w której którekolwiek z powyższych zajęć się nie odbywały - zmarnowałeś czas, a twoja edukacja jest nic nie warta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA