REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

12 urodziny Onepress: wszystkie ebooki 50% taniej

Ponad 1000 ebooków za połowę ceny oferuje z okazji swoich dwunastych już urodzin księgarnia Onepress. Z kolei wszystkie książki w formie papierowej można nabyć 20% taniej. Promocja obowiązuje tylko dzisiaj. 

22.07.2014
12:24
12 urodziny Onepress: wszystkie ebooki 50% taniej
REKLAMA

Onepress to księgarnia specjalizująca się w tytułach biznesowych. W jej katalogu znajdują się pozycje dotyczące między innymi ekonomii, finansów, prowadzenia firmy, marketingu, public relations, zarządzania i mediów społecznościowych. Jeżeli pracujecie w którejś z tych branż i musicie stale podnosić swoje kompetencje, pewnie już po przeczytaniu tytułu wypełniacie koszyk kolejnymi książkami. Natomiast jeśli po prostu szukacie ciekawej książki w dobrej cenie, to też można znaleźć coś dla siebie.

REKLAMA
magia slow

Niezależnie czy z pisania uczyniło się swój zawód albo hobby, rozmaite teksty - choćby takie jak e-maile albo notki na blogu - tworzymy w zasadzie na każdym kroku. A skoro tak, to warto robić to dobrze. "Magia słów" zawiera sporo konkretnych porad dotyczących poprawy stylu, lepszego operowania emocjami i napięciem czy też bardziej precyzyjnego konstruowania zdań. Sporo miejsca poświęcono tu też temu, w jaki sposób prawidłowo budować historię, która zainteresuje czytelnika. Niezależnie czy chcemy stworzyć opowiadanie, powieść czy tekst reklamowy.

filozofia_kaizen

Kaizen to wywodząca się z kultury japońskiej filozofia postępowania, polegająca na ulepszaniu określonego obszaru: produktu, usługi czy tak jak w tym wypadku - swojego życia, metodą małych kroków, dzięki uporowi oraz konsekwencji. I o ile zazwyczaj nie ufam poradnikom w stylu "osiągnij szczęście w pięć minut" czy "zostań milionerem w dziesięć dni", o tyle pozycja Maurera do mnie trafia. Kaizen bowiem nie obiecuje gruszek na wierzbie i wymaga podjęcia wysiłku, ale za to - faktycznie jest skuteczne.

praca-wymarzonaPraca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć - Sylwia Konik, Justyna Wydra

Gdzie nie spojrzeć, tam ludzie niezadowoleni ze swojej pracy. A to roboty za dużo, a wypłata za mała, a to stres, a to chore wymagania. Autorki "Pracy wymarzonej" przekonują, że nie warto robić tego, czego się nie lubi (albo czego się wręcz nie cierpi) i proponują szereg praktycznych porad dotyczących tego, jak szukać - i znaleźć - zatrudnienie, które będzie dawało satysfakcję.

Teoretycznie książka ta jest skierowana przede wszystkim do kierowników i menadżerów, jednak każdy z nas może wyciągnąć z niej coś dla siebie. Oferuje ona bowiem szereg przykładów i praktycznych ćwiczeń, które pozwolą efektywniej wykonywać powierzone nam obowiązki i sprawniej określać priorytety. Dzięki temu można zwiększyć swoją wydajność, wyeliminować negatywne nawyki i zredukować poziom stresu w życiu.

REKLAMA

sztuka-podstepu-Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła - Kevin D. Mitnick, William L. Simon

Kevin Mitnick to jeden z najbardziej znanych hakerów świata, który włamał się do systemów takich firm jak na przykład Nokia, Fujitsu, Novell czy Sun Microsystems. Nienowa to pozycja, ale jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji się z nią zapoznać - powinien nadrobić zaległości. I to nie tylko wówczas, gdy jest się w jakikolwiek sposób odpowiedzialnym za bezpieczeństwo danych. Nie jest to w żadnym razie przewodnik dla informatyków, czytelnik nie dowie się jak konstruować niemożliwe do złamania hasło. To książka przede wszystkim o tym, jak nie dać się oszukać i zmanipulować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA