REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Taśmy prawdy powrócą na ekrany. Twórcy Trzynastu powodów zdradzają szczegóły drugiego sezonu serialu

Młodzieżowy serial wzbudził wiele emocji wśród widzów i krytyków. Choć z początku Trzynaście powodów spotkało się z przychylnymi opiniami, z czasem pojawiły się także głosy sprzeciwu, jakoby produkcja przyczyniała się do zwiększenia ilości samobójstw nastolatków. Twórcy jednak postanowili płynąć na fali popularności i nakręcić drugi sezon serialu. 

14.12.2017
22:14
Hannah Baker jest bohaterką 13 Reasons Why
REKLAMA
REKLAMA

Trzynaście powodów to serial będący adaptacją popularnej powieści Jaya Ashera o tym samym tytule. Do fikcyjnego świata wprowadza nas Hannah Baker będąca narratorem opowieści. Dziewczyna popełnia samobójstwo. Przed śmiercią bohaterka postanawia jednak nagrać materiały głosowe, w których wyjaśnia przyczynę swojej decyzji. Każda z osób, która w jakimś stopniu przyczyniła się do śmierci dziewczyny, otrzymuje pudełko z kasetami.

Głównym bohaterem 13 Reasons Why jest Clay class="wp-image-82427"

Serial typu high school drama dzięki swojej trzymającej w napięciu narracji i niepokojącemu klimatowi, chwilami przypomina thriller. Widzowie z każdym odcinkiem poznają nowe fakty z życia bohaterki, zgłębiając konflikty i związki między nastolatkami. Liczne retrospekcje powodują wybicie z linearnie prowadzonej historii, nadając produkcji świeżości i wciągającego klimatu.

Nie dziwi więc fakt, że twórcy postanowili kontynuować historie uwikłanych w dramaty nastolatków i stworzyć kolejny sezon 13 reasons why. Otwarte zakończenie serialu i liczne niedomknięte wątki pozwoliły twórcom na poprowadzenie dalszych perypetii młodocianych bohaterów.

Jednocześnie decyzja o wznowieniu produkcji nasuwa wiele pytań, co do kreacji nieżyjącej bohaterki.

Jak zdradziła odtwórczyni głównej roli, Katherine Langford, postać Hannah będzie odgrywała w serialu zupełnie inną rolę niż w poprzednim sezonie. Tym bardziej, że pierwsza część Trzynastu powodów opierała się na powieści, nowa seria natomiast odchodzi od adaptacji, zyskując świeżość i możliwość stworzenia zupełnie nowych wątków fabularnych.

Jak dodała Langford, mimo śmierci bohaterki życie toczy się dalej, a jej rówieśnicy muszą nadal mierzyć się z demonami przeszłości.

W tym sezonie przyjrzymy się bliżej poszczególnym postaciom i lepiej poznamy ich historie. Sezon skupi się także na emocjach bohaterów, efektach jakie wywarła na nich śmierć Hannah. Nie oznacza to jednak, że bohaterka zniknie z ekranów – zdradziła Langdord w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

Z tego wynika, że serial będzie miał zupełnie inną strukturę niż wcześniej. Prawdopodobnie wciąż będzie przepełniony intrygami i tajemnicami wokół bohaterów, jednak istotnym elementem stanie się zmierzenie z traumą. Wiadomo już, że w nowym sezonie nastolatkowie będą uczniami trzeciej klasy liceum. Zmieni się także główny narrator historii, Hannah ujrzymy zapewne w licznych retrospekcjach. Rozwikłane zostaną również zagadki związane z postrzeleniem Alexa i jego konfliktu z Tylerem.

Nowy sezon odejdzie od motywu kaset, co przyniesie powiew świeżości i ponownie wciągnie widzów w świat bohaterów z high school.

REKLAMA

Pierwszy sezon 13 Reasons Why jest możliwy do obejrzenia w serwisie Netflix. Druga seria ma się pojawić w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA